Chcete práci svých snů? Pomůže vám kariérový kouč

border

Hledáte zaměstnání, které by vás bavilo a zároveň bylo zajímavě finančně ohodnoceno? Rádi byste plně využili svůj potenciál a rozjeli úspěšnou kariéru? Realizace snů a plánů nebývá vždy snadná, proto se občas vyplatí porada s odborníkem. Najít lepší práci a nastartovat úspěšnou kariéru vám pomůže kariérový kouč. V Česku je koučink poměrně novým trendem, který se u nás ještě zabydluje. Mnozí proto netuší, co si vlastně pod tímto pojmem představit a co konkrétně od kariérového kouče očekávat.

Chcete práci svých snů? Pomůže vám kariérový kouč

Autor: Aleš Vrána4.3.2021 Počet zobrazení: 1622

Koučink je forma doprovázení a motivace

Definovat koučink není úplně snadné. Jedná se o interdisciplinární obor na pomezí psychologie, supervize a individuálního poradenství. Podstatnou součástí kočování může být až sokratovské kladení otázek, což vás přivádí k zamyšlení nad různými oblastmi života a nalezení řešení vašich problémů a dilemat. Koučování je forma doprovázení, která vás motivuje k realizaci vašich snů a činí vás výkonnějšími.

Co od kariérového kouče očekávat?

Pokud se rozhodnete vyhledat služby kariérového kouče, čeká vás série osobních setkání s ním a proces vedoucí k vytyčenému cíli vašeho profesního života. Na začátku vám kariérový kouč pomůže s definováním hlavního kariérního cíle a nalezením cesty vedoucí k jeho dosažení. Chcete-li změnit pracovní pozici či obor, rozeberete společně hlavně to, jaká kariéra pro vás bude vhodná. Pomůže vám s hledáním nové práce, žádostí o povýšení či zvýšení platu na současné pozici. Rovněž s vámi probere možnosti zahraničního uplatnění. Můžete s ním také řešit problematické situace na pracovišti, které máte s podřízenými či nadřízenými. Konkrétní náplň setkání je velmi individuální a odvíjí se od vašich potřeb. Velmi často využívají služeb kariérového kouče top manažeři, kteří se na své pozici cítí osamoceně. Mnohdy postrádají kolegu, s nímž by některé situace mohli řešit. V kariérovém kouči nacházejí spolehlivého a rovnocenného partnera, jemuž se mohou svěřit. Kouč jim pomůže stanovit si priority a doprovází je po zvolené cestě až k jejich kariérnímu cíli.

 

I kariéra může být hra

V práci trávíme významnou část života. Proto stojí za to, aby tato část života byla  naplňující a využívala i vaše silné stránky. Kariéra se může stát hrou, když si uvědomíte svoji stávající situaci i to, za jakým vítězstvím vlastně směřujete. Změna poté může nastat mnohem zábavnější formou, když k sobě máte někoho, kdo je vybaven arzenálem metod a dovedností, aby vám umožnil svoji hru zažít vyhrávat.

 


fb-thumbnail
Zveřejnil
kouč Aleš Vrána

Aleš Vrána PCC, MBA

4.3.2021

Pomáhám lidem žít život bez limitů. Jsem profesionální kouč na cestě za mistrovstvím. Koučování je moje poslání. Založil jsem Život Jako Hra, abychom společně s... Číst více

Proč mít svého kouče?

Proč mít svého kouče?

Video, ve kterém Aleš Vrána odhaluje důvody proč mít svého kouče. Mimo jiné se zabývá i nejčastějšími mýty o koučování a na závěr mluví o návratnosti investice do koučování.

Proč je skvělé umět koučovat?

Proč je skvělé umět koučovat?

Není divu, že je koučování stále populárnějším oborem. Lidé, kteří umí koučovat, totiž dokáží plně rozvíjet potenciál ostatních. A vidět, jak vám před očima rostou osobnosti, je ta nejlepší odměna. Vybral jsem pro vás čtyři nejdůležitější důvody, proč je skvělé umět koučovat.

5 slepých míst manažerských konverzací

5 slepých míst manažerských konverzací

Jasně se s týmem na něčem domluvíte a potom zjistíte, že výsledek je jiný, než jste očekávali? Za mnohá nedorozumění v konverzacích mohou slepá místa v naší mysli. V tomto článku najdete 5 nejčastějších slepých míst, které činí konverzace neefektivními. 

5 způsobů, jak si získat důvěru v týmu

5 způsobů, jak si získat důvěru v týmu

Jen máloco hraje v dosahování výsledků takovou roli, jako nálada v týmu. Přesto se někdy může zdát jakákoliv snaha o naladění na stejnou vlnu jako boj s větrnými mlýny. Dřív než sáhnete po rákosce jako Igor Hnízdo, zkuste pět kroků, které jsme pro vás připravili.