Chcete umět soustředit se naplno?

border

Díky internetu a pokročilým technologiím dnes dokážeme sledovat mnohé události v reálném čase. Neuteče nám jediná zpráva ani e-mail. S nárůstem množství přijímaných informací se ale zároveň ztrácí naše přirozená schopnost hlubokého soustředění a naše pozornost - často zbytečně - těká od jednoho k druhému. Jedním z řešení tohoto problému je pomůcka zvaná power pattern. Zkuste si s námi nyní takový power pattern vytvořit. Možná pomůže i vám najít proud svojí produktivní energie.  

Chcete umět soustředit se naplno?

Autor: Hana Drahokoupilová20.5.2021 Počet zobrazení: 1018

Už vás napadlo, jaký by mělo vliv, kdybyste se na jakoukoliv činnost mohli soustředit vždy naplno? Ať už by se jednalo o práci, vlastní tvorbu nebo vzdělání. Kam by vás taková schopnost mohla posunout? Jedním ze způsobů, jak se teleportovat do stavu produktivní energie, je právě vlastní power pattern.


Jak na to?


Vzpomínáte si na to, jak vypadal poslední moment, kdy jste zažili hluboké soustředění? Zkuste si nyní tuto zkušenost vybavit. Do posledního detailu. Co ještě viděli? Co jste cítili? Dokázali byste tento moment popsat? Stačí několika slovy. Například: ticho, vůně kávy, pohoda, nadšení pro projekt, pozornost směřující pouze do jednoho bodu, proud myšlenek, spokojenost, kreativita, chuť tvořit, radost z odvedené práce, …


Jak power pattern použít?


Je důležité, aby tyto charakteristiky odpovídaly vašemu osobnímu zážitku - protože díky tomu vás s ním dokážou opět propojit. Až se budete chtít zbavit rušivých elementů v okolním prostředí a opět se dostat do stavu intenzivního soustředění, zkuste si je vybavit. Power pattern vám tak pomůže navodit si opět stav hluboké koncentrace.


Umění koncentrace


Možnost hluboce se ponořit do činnosti, kterou se právě zabýváme, se stává obrovskou výsadou. Naše okolí nabízí spoustu rušivých elementů. Schopnost nenechat se vyrušit zbytečně má přitom lví podíl na efektivně stráveném čase a odvedené práci. Někdy máme zase pocit, že zvládneme dělat víc věcí najednou, takže se ve výsledku plně nesoustředíme ani na jednu z nich.


Jak si k power patternu pomoct?


Tvořením power patternu se zabývá jeden z podcastů Život Jako Hra. Aleš Vrána vás v něm provede cvičením, při němž se vám bude snažit pomoct vytvořit vlastní power pattern, a společně s Michalem Holubem nastíní svoji představu soustředěného stavu flow. 


Pokud máte i nadále problém dostat se do stavu intenzivního soustředění, neváhejte se obrátit na některého z našich koučů ze Život Jako Hra. Pomohou vám s vytvořením vlastního power patternu, díky čemuž budete na dobré cestě k daleko vyšší efektivitě. 

 


fb-thumbnail
Jak jste ve vašem životě spokojení?

Jak jste ve vašem životě spokojení?

Jak již britský spisovatel a psycholog Ralph Smart řekl, v životě je důležité následující: „Zaměřte se na sebe, svůj život, svou kariéru, svou rodinu, své skutečné přátele a hlavně …na vaši spokojenost.“ 

Disciplína nebo motivace?

Disciplína nebo motivace?

Špatná disciplína, prokrastinace nebo neefektivní time-management. Tak někteří označují důvody, proč se nedokážou přinutit k činnosti, která se jim příčí nebo by ji raději nedělali vůbec. Jsou to ale opravdové překážky na cestě za svým cílem, nebo jen moderní formulky pro nedostatek přirozené motivace?

Pozitivní lidé jako nezbytná součást šťastné životní hry

Pozitivní lidé jako nezbytná součást šťastné životní hry

Říká se, že člověk je průměrem pěti nejbližších lidí, se kterými se stýká. To, jakými lidmi se obklopujeme, ovlivňuje nejen nás, ale také naši schopnost být v životě šťastný.