Co všechno jste ochotni tolerovat ve svém životě?

border

V našem životě si můžeme cokoliv představit jako prostředí. Prostředí, v rámci něhož, existují tolerance. Co všechno si ale představit pod tolerancí? Tolerance pochází z latinského slova tolerare, které lze překládat jako snášet či trpět. Co všechno jsme ale v našem životě ochotni snášet a trpět?   

Co všechno jste ochotni tolerovat ve svém životě?

Autor: Markéta Vepřková30.7.2021 Počet zobrazení: 1079

Velmi často jsou to maličkosti. Maličkosti, které nám možná nepatrně, ale za to obvykle pravidelně berou energii. Může to být něco, co nám chybí. Něco, co nám kazí náladu. A naší chybou je, že se vůči tomu stáváme necitlivý i přesto, že i zdárná maličkost nám ovlivňuje život a jeho kvalitu. Proto je potřeba toleranci zlikvidovat hned u zdroje, i když nás to bude stát nějaký čas a úsilí. 

Jsme ochotni žít s lidmi jiných názorů?

Snášenlivost je vlastnost, která nám dává schopnost a ochotu žít s lidmi jiných názorů, postojů a přesvědčení. Je pro nás ale takové soužití dobré? Nebylo by lepší, nejen pro nás samotné, ale i pro ty druhé, žít v jiných prostředí a vytvořit si okolo sebe prostředí lidí, kteří pro nás budou oporou, inspirací a přínosem? Jaký smysl má žít s lidmi, kteří nesdílí naše hodnoty a nepodporují nás? 

Komunikace jako první krok

Tito lidé nás denně obírají o naši energii a mohou nás odrazovat od našich cílů. Často může být řešením komunikace. Zkuste si s těmito lidmi promluvit a požádat je o to, aby vás ve vašem životě a ve vašich rozhodnutích podporovali. Může se pak stát, že dojde ke změně. Někdy tato změna může vyžadovat určitý čas, buďte proto trpělivý a dejte ostatním šanci vaše rozhodnutí pochopit. 

Tolerance v pracovním týmu

Co když zdrojem naší tolerance je člen pracovního týmu? Velmi často se stává, že si tolerujeme pracovníka, který hodnotově nezapadá do naše pracovního týmu. Takový člověk nevyhovuje standardním přístupům v týmu. Velmi často nám může narušovat schopnost vést tým a ztěžuje práci nejen nám, ale všem ostatním v týmu. Takového člověka můžeme mnohdy připodobnit k zatažené ruční brzdě. Obvykle nesnáší změny, je vždy proti, je s ním těžká komunikace a není v našem týmu tolik přínosný. 

Jak to řešit?

Pokud máte v týmu takového člověka a chcete dosáhnout změny, měla by být prvním krokem komunikace o daném problému. Dejte mu šanci svoje postoje změnit. Pokud ale ani po čase nenastane změna, je vhodné uvažovat nad rozloučením se s takovým členem týmu. I když může být velmi nekomfortní člena týmu propustit, je to zásadní krok, který vám může pomoci pročistit vzduch a vytvořit tak lepší pracovní prostředí pro všechny ostatní členy týmu. Zároveň to může být příležitost i pro něj najít si jiný tým, kam svými názory a postoji bude zapadat a bude se i mu samotnému lépe pracovat. 

Zamyslete se, co vám osobně bere energii

Co si tolerujete a obzvláště co si tolerujete opakovaně? Není na čase tohle změnit a žít tak mnohem spokojenější život? Jak řekl německý spisovatel Johann Wolfgang von Goethe: „Nic není strašnějšího než bezmezná tolerance.A bohužel se stává, že většina lidí je tolerantní více, než by měli být. 

Chcete ve svém životě udělat změnu a pomoci ke změně i ostatním? Jste komunikativní a zajímáte se o rozvoj?  Zaregistrujte se na náš webinář a zjistěte více.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

 


fb-thumbnail
Je to „jen“ slovo. Opravdu?

Je to „jen“ slovo. Opravdu?

Taky si pamatujete větu, kterou vám řekla na základní škole vaše učitelka a nedokážete ji vymazat z paměti? Možná vás tehdy urazila, možná vám ukřivdila, nebo vám vyjádřila svou důvěru ve vaše schopnosti. Pamatujete si, jak jste se tehdy cítili? Nejspíš ano, protože ten pocit často přetrvává dodnes. Slova a způsoby komunikace jsou totiž mocné nástroje. Co všechno dokážou a proč bychom si měli dávat dobrý pozor na to, jak komunikujeme a jaký slovník volíme?

 

Jsou cíle vůbec důležité?

Jsou cíle vůbec důležité?

Lidé by se dali rozdělit do dvou skupin – na ty, co si v životě nestanovují cíle, a na ty, kteří bez jasných cílů a plánů nemohou žít. Do jaké skupiny byste se zařadili vy? Myslíte si, že je důležité si stanovovat cíle? A jestliže ano, jak správně si cíl zvolit? V následujících řádcích se na toto téma zaměříme.

 

Spánek: Proč je pro nás tak důležitý?

Spánek: Proč je pro nás tak důležitý?

Kvalita a množství spánku jsou důležité faktory ovlivňující zdraví člověka. Ovlivňují psychické i fyzické zdraví, stejně jako schopnost přijímat nové informace nebo soustředit se na práci. Nedostatečné spaní nás může zasáhnout krátkodobými komplikacemi, například neschopností se rozhodnout, ale i vážnějšími problémy v podobě nemocí. Co všechno naopak získáme, když si kvalitní spánek budeme umět dopřát?