Důležitost leadershipu nepodceňujte! Může vám zvýšit zisky

border

Zajistit svému podniku prosperitu a uspět nad konkurencí není snadné. Záleží na řadě faktorů, mezi které patří mimo jiné motivace zaměstnanců. Jsou-li správně vedeni, mohou vám navýšit firemní zisky a zlepšit prestiž podniku. Nevhodně pojatý leadership neboli vedení lidí naopak může oslabit vaši konkurenceschopnost na trhu. Je proto třeba význam leadershipu nepodceňovat.

Důležitost leadershipu nepodceňujte! Může vám zvýšit zisky

Autor: Aleš Vrána19.12.2017 Počet zobrazení: 925

Není leadership jako leadership

Existují různé způsoby vedení lidí. Nejčastěji se v podnikání využívá transakční leadership, který funguje na principu odměny a trestu. Jeho efektivita je však omezená. Chcete-li, aby se zaměstnanci ztotožnili s firmou a byli k ní maximálně loajální, potřebují víc než pouhou motivaci ve formě dostatečně vysoké mzdy a prémií. Mimořádně efektivní je transformační leadership, kdy leader vede zaměstnance k vyšší angažovanosti a vzájemné kooperaci ve firmě. Rovněž zaměstnance motivuje k profesnímu rozvoji. Jedině tak lze docílit vyšších zisků a dostatečného náskoku nad konkurencí. Podle výzkumu společnosti McKinsey dokonce můžete díky zaměstnanecké angažovanosti dosáhnout téměř trojnásobného navýšení zisku. To za změnu firemního leadershipu stojí, nemyslíte?

Každý manažer není dobrý leader

Práce ve vedoucích pozicích není snadná a přináší velkou zodpovědnost a množství různých povinností. Řada manažerů je natolik zaneprázdněna správou firmy a kontrolou práce  podřízených, že zapomíná na svou funkci vůdce neboli leadera. Někteří i důležitost leadershipu opomíjí nebo nemají přirozenou autoritu a chybí jim schopnost nadchnout podřízené. To lze naštěstí změnit.

Jak zefektivnit firemní leadership?

Zvažujete změnu v pojetí vedení zaměstnanců, ale nevíte, jak na to? Chcete zlepšit své manažerské dovednosti a najít cestu k zefektivnění práce vašeho týmu? V tom případě vyzkoušejte kurz manažerských dovedností i akreditovaný kurz koučinku. Obojí vám pomůže zjistit, jak vést lidi co nejefektivněji podle nejnovějších poznatků.


fb-thumbnail
Zveřejnil
kouč Aleš Vrána

Aleš Vrána PCC, MBA

19.12.2017

Pomáhám lidem žít život bez limitů. Jsem profesionální kouč na cestě za mistrovstvím. Koučování je moje poslání. Založil jsem Život Jako Hra, abychom společně s... Číst více

Proč by měl správný šéf  chybovat

Proč by měl správný šéf chybovat

Štve vás, když se vyskytne chyba? Nevidíte nic pozitivního na tom, když vy nebo vaši lidé uděláte chybu? Chcete, aby fungování vašeho týmu bylo dokonalé? Pak právě pro vás přinášíme úplně jiný pohled na chyby, který vám ukáže příležitost pro další růst.

3 cesty, kterými vést zaměstnance k vyšší produktivitě

3 cesty, kterými vést zaměstnance k vyšší produktivitě

I vaši zaměstnanci mohou mít lepší výsledky. Násobně. Objevte tři ultimátní způsoby, jak vdechnout život vašemu týmu. Bez cukru a bez biče.

 

Proč je skvělé umět koučovat?

Proč je skvělé umět koučovat?

Není divu, že je koučování stále populárnějším oborem. Lidé, kteří umí koučovat, totiž dokáží plně rozvíjet potenciál ostatních. A vidět, jak vám před očima rostou osobnosti, je ta nejlepší odměna. Vybral jsem pro vás čtyři nejdůležitější důvody, proč je skvělé umět koučovat.