Informace není transformace - 2. díl

border

Koučování je ve své podstatě transformativní diskuze, jejímž cílem je přerod. Stanete se člověkem, který má výsledky a dokáže se efektivně rozvíjet. Je to cesta od jak to mám udělat k já to dělám.

Informace není transformace - 2. díl

Autor: Aleš Vrána22.12.2020 Počet zobrazení: 220

Je to krásný stav bytí, který bych chtěl zpřístupnit co největšímu počtu lidí. Od začátku jsem věděl, že chci pomáhat lidem v osobním rozvoji. Zaujala mě pozitivní psychologie, ale jako každý trenér jsem věděl, že sdělované informace jdou posluchačům jedním uchem tam a druhým ven. Zaměřil jsem tedy svůj trénink na praxi. A k té patří diskuze, která je součástí koučinku. 

Tehdy se mi v hlavě rozsvítila obrovská žárovka, která svítí dodnes. Jsem profesionální kouč. Nikdo ze sedmi miliard lidí na světě by mě nedokázal přesvědčit, že moje místo je jinde. Ale musel jsem k tomu dospět.


Podle čeho poznáte, že vás změna teprve čeká?

 

● Nedosahujete v životě, po čem toužíte.

● Neznáte svoje hodnoty ani vizi. Nevíte, proč jste na světě. 

● Obtížně hledáte cestu. Narážíte na zdánlivě nepřekonatelné výzvy a překážky.

● Do vašich vztahů, kariéry, podnikání, financí promítáte svá limitující přesvědčení: Nejsem dost dobrý, budu dost dobrý až…, věci musí být perfektní, změna je těžká a trvá dlouho, nemám dost peněz apod.

● Máte představy o fungování světa, založené na své špatné zkušenosti. 

● Nerozumíte si s lidmi, nebo si s nimi nerozumíte tak, jak byste chtěli a mohli.

Může se stát, že v některých oblastech máte transformaci za sebou (podnikání, veřejné
vystupování), v jiných vás teprve čeká.


Soulad se sebou samým vnáší do života jasno


Známkou úspěšné transformace je, že znáte sami sebe a žijete se sebou v souladu. Nic jste racionálně nehledali, jen jste se pokoušeli objevit, co vás baví a co ne. Zjistit, kde energii získáváte a kde ji ztrácíte. Snažili jste se mít víc a víc jasno, takže nyní:

● Znáte svou vizi. Víte, proč jste na světě, co chcete a kam směřujete.

● Současně víte, že nic nevíte, a tak stále objevujete, jak to všechno funguje.

● Neděláte, co vás netěší, raději rozvíjíte, co vás naopak baví. 

● Jste efektivní. Víte, že chcete-li víc peněz, můžete je mít. Toužíte lépe nakládat s časem? Je to zařízeno. 

● Práci nevnímáte jako povinnost, ale jako svou misi.

Je rozdíl mezi prací, kariérou a misí. Práci děláte, abyste přežili. Kariéra odráží vaše ego a říká, že chcete být někým, ale ještě jím nejste. Mise je jediná cesta pro lidi, kteří prodělali transformaci. Ti, kdo mě znají, vědí, že mám ohledně své profese naprosto jasno. Žiju v souladu se sebou, svými hodnotami, svou vizí.


Spirituální přerod jako další level


Ale protože život je změna, na tuto transformaci navazuje další, tentokrát na spirituální úrovni. Je to proměna, kterou určitě prošel Eckhart Tolle, duchovní učitel a autor knížky Moc přítomného okamžiku, nebo tady Česku Jarda Dušek.

Sám ke spirituální transformaci nemám moc co říct, protože mě zřejmě teprve čeká. Vlastně pro mě v tuto chvíli ani není zajímavá – jako meditující bych nepomohl tolika lidem jako teď. Ale domnívám se, že je to tak v pořádku. Je dobré vědět, že tam, kde jsme, jsme správně.


fb-thumbnail
Informace není transformace - 1. díl

Informace není transformace - 1. díl

Řekněme, že si přejete být šťastní. Nebo výkonní, bohatí, úspěšní v práci, dosaďte si cokoliv. Nejspíš sáhnete po literatuře na příslušné téma a v naději na změnu přelouskáte všechny dostupné seberozvojové knihy. Co se stane?

10 pastí mysli, které vám brání ve štěstí - 1.díl

10 pastí mysli, které vám brání ve štěstí - 1.díl

Naše štěstí, úspěch a spokojenost končí tam, kde si sami nastavíme hranice. A že nám to někdy jde. Jen máloco nás v životě dokáže zabrzdit jako limity, kterým věříme. Znáte tyhle?

10 pastí mysli, které vám brání ve štěstí - 2. díl

10 pastí mysli, které vám brání ve štěstí - 2. díl

Limitující přesvědčení dokáží pěkně zkomplikovat život. Za většinou frustrace, neúspěchů a nespokojenosti stojí některé z nich. Bohužel, často je nejsme schopni sami odhalit. Jako by se naše mysl vzpouzela představě, že by věci mohly být jinak. Že by mohly být lepší.