Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

border

Stává se, že manažeři ve větších, hierarchicky rozdělených firmách, naprosto opomíjejí kolegy s nižším postavením. Zavírají tím dveře k vytvoření přátelského prostředí, ve kterém se budou i zaměstnanci na nižších pozicích cítit dobře. Atmosféra na pracovišti je přitom jedním z faktorů, které ovlivňují, jak dlouho pracovníci v zaměstnání vydrží.   

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Autor: Hana Drahokoupilová15.6.2021 Počet zobrazení: 942

Proč by se měl manažer zajímat o osobní život podřízených?


Osobní život je s pracovním výkonem úzce propojen. “Je dobré alespoň částečně poznat osobnost každého. Tušit, čím si zrovna v životě daná osoba prochází, mít představu o tom, jaké jsou cíle konkrétních zaměstnanců v dané práci -  chtějí se posunout dál, nebo jim stačí zůstat na stejné pozici?“ Poznat osobní rovinu podřízených je podle manažera a jednoho z profesionálních koučů Život Jako Hra Honzy Markela velmi důležité. Osobní život se podle něj totiž promítá i do pracovního život a manažerovi poskytuje vodítka k tomu, co od zaměstnance očekávat a jak s ním jednat.

Může manažer ovlivnit dobu setrvání zaměstnance ve firmě?

Pokud manažeři s některými podřízenými vůbec nekomunikují, dá se očekávat, že opomíjení pracovníci budou své pozice opouštět po krátké době. Právě díky individuálnímu přístupu a vytvoření důvěry ve svém sektoru – navzdory velikosti firmy – dosáhl Honza Markel skvělých výsledků. Doba setrvání nejníže postavených zaměstnanců se díky jeho vedení zvýšila o 400 %.
„Poté, co jsem odešel se průměrná doba odchodu zaměstnanců vrátila opět na původní hodnotu. Manažerka, která mě na pozici vystřídala, komunikovala pouze s vedoucími prodejen a o prodavače jako jednotlivce nejevila žádný zájem. Nejen, že se nezajímala o jejich životní situaci, ale ani neviděla důvod se vzájemně představit,“ sdílel Honza Markel své zkušenosti.

Proč je manažerův přístup k zaměstnancům tak důležitý?

Přístup manažera k podřízeným nemá vliv pouze na spokojenost zaměstnanců na pracovišti, může se odrážet na výsledcích celé firmy a na její reputaci ohledně mezilidských vztahů mezi pracovníky. Úspěchy nebo neúspěchy jednoho z oddělení v rámci firmy se mohou navíc přelít i do dalších sektorů a prostoupit celou společnost. 

Chcete se posunout se v komunikaci a leadershipu na další úroveň? Hledáte pro svou firmu posun v úrovni komunikace? Kontaktujte nás na 734 690 487.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

 


fb-thumbnail
Vyšší produktivita: Jak jí dosáhnout přirozeně?

Vyšší produktivita: Jak jí dosáhnout přirozeně?

Robin Sharma je zastáncem velmi brzkého vstávání a ranní rutiny. Podle něj takový zvyk dokáže výrazně zvýšit produktivitu a zlepšit život. Co když chcete být více produktivní navzdory tomu, že nejste ranní ptáče a první ranní hodiny raději trávíte ještě pod peřinou? Máme pro Vás několik nápadů, jak jít své produktivitě naproti, aniž byste museli vstávat se slepicemi.

 

Schodišťový model přijímání zpětné vazby

Schodišťový model přijímání zpětné vazby

Jak důležitá je podle vás  zpětná vazba? A umíte ji nejenom dávat, ale taky přijímat? Zpětná vazba je důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je jádrem jakékoliv změny. Je to něco, co nám může pomoci otevřít oči a vnímat vše kolem nás v širších souvislostech. Je to právě zpětná vazba, která nám otevírá oči, protože pokud se budeme na svět dívat jen svýma očima, často neuvidíme celou realitu. 

Magická síla experimentu

Magická síla experimentu

Experimentujete ve svém životě? Nebo raději dáváte přednost rutině? Experiment představuje důležitou cestu vpřed. Změna je život a experiment je cestou ke změně. Co vám brání experimentovat a dělat ve svém životě změny?