Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

border

Když jsme byli ještě malé děti, hra byla přirozenou součástí našich životů. Čím jsme starší, tím se hra z života většiny z nás postupně vytrácí. Proč ale nezkusit žít život jinak a vrátit se zpět k hrám? Vyzkoušejte nový způsob uvažování, v tomto článku si povíme jak na to.  

Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

Autor: Markéta Vepřková2.7.2021 Počet zobrazení: 904

S příchodem industriální doby se vnímání našeho života rozdělilo na dvě fáze – na fázi práce a fázi odpočinku. Hluboko v nás je zakořeněno, že zábava přichází až po práci. Představte si, jaké by to bylo v sobě probudit přirozenou hravost, kterou v sobě máme už od narození, a začít vnímat celý život jako jednu velkou hru. Vždyť už i Jan Ámos Komenský měl své motto „škola hrou“, tak proč nemít i práci hrou, a vlastně i celý život hrou?

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“ Albert Einstein

Jak hrát svou hru?

Velkým problémem mnoha lidí je v tom, že zapomněli, že jsou hráči už od narození. Důležité je umět definovat, jak má vypadat nový a lepší život. Musí vědět, kam směřují. Někdy není úplně jednoduché a také i zcela možné si na všechny otázky nalézt cestu sám. Každý máme určitá slepá místa, kde se nachází myšlenky, které nás mohou posunout. Jsou to ale myšlenky, ke kterým se sami bez něčí pomoci nemůžeme dostat. A pokud i vy sami tápete v tom, co je v životě vaší hrou, není nic jednoduššího než si říct o pomoc někoho dalšího, kdo vám pomůže váš smysl života – vaši hru nalézt. 

Kdo mi pomůže objevit mou hru?

S nalezením vaší hry vám může pomoci kouč. Kouč vám nebude říkat, co máte v životě udělat. Kouč je někdo, kdo vám pomůže nalézt smysl vašeho života. Kdo vám konverzací a správným kladením otázek pomůže si uvědomit, jak hrát svou hru. Díky rozhovoru s koučem si můžete váš nový život lépe představit. Budete to totiž vy sami, kdo tento nový život bude popisovat. Sami naleznete návaznost mezi prací a konceptem hry. Naleznete cestu, jak váš život udělat mnohem lepší a zábavnější.

Nový způsob uvažování

Každá hra sebou přináší určité klíčové výzvy, na které je třeba se zaměřit. Hra se stává novým způsobem přemýšlení a přináší více možností. Začnete uvažovat jako hráč. Lépe si uvědomíte, co je podstatné, na co je třeba se soustředit, a co je naopak nedůležité, kam není potřeba směřovat pozornost. 

Pokud byste si mohli váš život představit jako zajímavou a smysluplnou hru, o čem by vaše hra byla? Jaká klíčová témata patří do vaší hry? A jak by to vypadalo, kdybyste svou hru vyhrávali? Na chvíli se zamyslete a uvědomte si, co ve vašich představách o hře vidíte, co slyšíte a co cítíte.

Nastupte do dopravního prostředku jménem „hra“ a nechte se odvézt za lepším životem. Pokud chcete udělat změnu a začít hrát svou hru, můžete se obrátit na jednoho z profesionálních koučů z týmu Život Jako Hra, který vám velmi rád pomůže hrát naplno. 

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.


fb-thumbnail
Změnou myšlení k lepším výsledkům

Změnou myšlení k lepším výsledkům

Máte pocit, že už nějakou chvíli stojíte na místě a nedaří se vám pohnout vpřed? Cítíte, že by vaše pracovní či životní výsledky mohly být lepší, ale nevíte, jak na to? Pokud chce člověk něco změnit, musí začít sám u sebe. Ne nadarmo se klade stále větší důraz na sílu myšlení. Jak nám změna myšlení může přinést lepší výsledky? 

 

Podnikání cestou ke svobodě?

Podnikání cestou ke svobodě?

Pro některé může být podnikání vysvobozením z ubíjejícího stereotypu a vyčerpávajících povinností, pro jiné se vlastní byznys může stát klecí se zlatým pozlátkem. Stěžejní je v tomto směru vaše motivace, proč se chcete na cestu podnikatele vydat. Pokud se rozhodnete založit svůj vlastní byznys kvůli penězům, stanete se vězněm vlastní firmy. Pokud jde však vaše motivace dál a chcete podnikat proto, že v tom vidíte smysl, stanete se opravdu svobodnými.   

 

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Stává se, že manažeři ve větších, hierarchicky rozdělených firmách, naprosto opomíjejí kolegy s nižším postavením. Zavírají tím dveře k vytvoření přátelského prostředí, ve kterém se budou i zaměstnanci na nižších pozicích cítit dobře. Atmosféra na pracovišti je přitom jedním z faktorů, které ovlivňují, jak dlouho pracovníci v zaměstnání vydrží.