Když nemiluješ změnu, nemiluješ život

border

Každý den je naprosto unikátní. Svět kolem nás se neustále mění, a je tedy užitečné, abychom se měnili i my. Změna je nevyhnutelná, protože vše se v průběhu času mění a jedinou konstantou zůstává změna. Změnu způsobíme buďto my sami nebo ji způsobí změna prostředí.

Když nemiluješ změnu, nemiluješ život

Autor: Markéta Vepřková9.7.2021 Počet zobrazení: 864

Být schopen flexibilní změny je silnou kvalitou každého leadera a každý člověk je leader – leader vlastního života. Velmi často bývá jedinou překážkou ke změně naše mysl. My sami si vytváříme limitující přesvědčení ohledně změny. Na cestě za naplněním cílů stojí naše vlastní přesvědčování sebe samotných, že je změna příliš těžká a že ji nezvládneme. Důležité je si uvědomit, že naše mysl uvěří všemu, co ji nadiktujeme. Přestaňme si namlouvat, že něco nezvládneme a raději zaměřme naši mysl na to, jak změnu nejlépe zrealizovat. 

Zkuste se zamyslet nad následujícími otázkami:

  • Co chcete ve svém životě změnit? 
  • Co potřebujete a víte, že byste měli změnit?
  • Jaký dopad by to mělo na váš život?
  • Jaký dopad by změna měla pro vás a lidi ve vašem okolí?
  • Jaký smysl bude mít pro váš další život?
  • A co se stane, když změnu neuděláte? 
  • O co přijdete?
  • Jak se budete cítit? Co vám brání ve změně?

Odpovězte si, jedině tak můžete získat uvědomění. Hodnota je ve vašich odpovědích. 

„Pokud chceme zlepšit svět, musíme se nejdřív podívat sami na sebe. Začněte u toho, koho vidíte v zrcadle a změňte sami sebe!“ – americký zpěvák Michael Jackson 

Zkuste začít brát život jako na hru. Vnímejte změnu jako hru. A jako v každé hře, i ve „hře změna“ budete narážet na nejrůznější překážky. Nenechte se nimi odradit. Jsou to právě překážky, které dělají hru zábavnější. Jsou pro vás výzvou, ale když je překonáte, budete moct být hrdí na to, co jste dokázali. Nemusíte hned udělat velký krok ke změně. I malé kroky znamenají posun vpřed. Důležité je postupně zmenšovat propast mezi současností a změnou. Buďte tvůrci a vytvářejte změny, nebuďte obětmi změn, které se kolem vás dějí. 

„Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.“ – indický politik Mahátma Gándhí 

Přemýšlíte nad kariérní změnou a chcete poznat novou příležitost pro práci s lidmi? Baví vás osobní rozvoj a komunikace? Zaregistrujte se zdarma na náš webinář a zjistěte více.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.


fb-thumbnail
Kreativita a práce v týmu. Může tato kombinace fungovat?

Kreativita a práce v týmu. Může tato kombinace fungovat?

Vyhledáváte pro kreativní tvorbu klid nebo rádi přijímáte inspiraci z prostředí plného podnětů? Ačkoliv je populární pracovat na projektech ve skupinách více lidí - takzvaně brainstormovat – je třeba být si vědom rizik, která práce v týmu přináší. Dá se jim nějak vyhnout?

 

Jak může pohyb ovlivňovat intelektuální aktivitu?

Jak může pohyb ovlivňovat intelektuální aktivitu?

Posilování, běh, cyklistika nebo další formy fyzického cvičení – často si je spojujeme s potřebou formování postavy, shození váhy nebo se způsobem trávení volného času. Pohyb má přitom obrovský vliv i na procesy v mozku, které ovlivňují další aspekty našeho života – náladu, motivaci, pozornost, ale i schopnost učit se a zapamatovat si nové informace.

Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

Když jsme byli ještě malé děti, hra byla přirozenou součástí našich životů. Čím jsme starší, tím se hra z života většiny z nás postupně vytrácí. Proč ale nezkusit žít život jinak a vrátit se zpět k hrám? Vyzkoušejte nový způsob uvažování, v tomto článku si povíme jak na to.