Kreativita a práce v týmu. Může tato kombinace fungovat?

border

Vyhledáváte pro kreativní tvorbu klid nebo rádi přijímáte inspiraci z prostředí plného podnětů? Ačkoliv je populární pracovat na projektech ve skupinách více lidí - takzvaně brainstormovat – je třeba být si vědom rizik, která práce v týmu přináší. Dá se jim nějak vyhnout?  

Kreativita a práce v týmu. Může tato kombinace fungovat?

Autor: Hana Drahokoupilová6.7.2021 Počet zobrazení: 793

Jak na nás působí vědomí, že jsme součástí skupiny?


Víc hlav víc ví – toto české pořekadlo na práci vyžadující kreativitu neplatí, naopak se zdá být kontraproduktivní. Profesor psychologie Adrian Furnham dokonce tvrdí, že „talentovaní pracovníci by měli pracovat nezávisle na ostatních, aby mohli uplatnit svou kreativitu.” 

Ačkoliv může být práce ve skupině přínosná, existuje riziko, že se někteří její členové stanou pasivními a přenechají svou úlohu kolegům. Stejně tak se přizpůsobují stanoviskům ostatních, místo aby si vybudovali své vlastní. Zároveň cítí tlak skupiny, takže se zdá obtížnější jít názorově proti proudu. Podle neurovědce George Bernse se totiž u člověka, který se dostane mezi více lidí, aktivuje strach z odmítnutí ostatními. 

Za to možnost hluboce se ponořit do své práce bez rizika vyrušení - tedy o samotě - nás dokáže dostat do pracovního flow, při němž může vzniknout i více nápadů, než při spolupráci s množstvím kolegů. 

Kreativita při on-line schůzkách

Schůzky na dálku, tedy přes internet, se zmíněným poznatkům vymykají a na kreativitu zúčastněných mají zcela opačné účinky. Zatímco u osobních meetingů se výsledky zpravidla horšily s tím, jak přibývalo účastníků, u schůzek po síti objevil zmíněný George Berns opačný trend, „čím více lidí, tím lepší výsledky.“ Tento jev byl nazván také jako “zázrak komunikace v osamění”. V on-line prostředí na nás totiž nepůsobí skupina stejným způsobem jako při osobním setkání.

Jak vytvořit prostředí pro kvalitní spolupráci?

Dobrým kompromisem, ale zároveň i efektivním řešením bez nutnosti rušit osobní schůzky a přecházet na on-line setkání, je koncipovat týmovou spolupráci tak, aby každý člen skupiny hrál určitou unikátní úlohu - aby měl každý jasno v tom, kde leží jeho díl práce a za co konkrétně nese zodpovědnost. Daniel St. Joseph z magazínu Medium zároveň nedoporučuje svolávat příliš velké množství schůzek a konferencí – mnohdy se totiž podle něj jedná o špatně využitý čas a uděláme lépe, když čas věnujeme práci o samotě.

Organizujete spolupráci skupiny lidí? Pohybujete se v oblasti leadershipu? Každý dobrý manažer, který chce své členy týmu rozvíjet, se může zlepšit v komunikaci díky zapojení koučování do každodenní agendy. Chcete se naučit více? Připojte se k našemu webináři www.nejlepsikouc.cz.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.


fb-thumbnail
Jak může pohyb ovlivňovat intelektuální aktivitu?

Jak může pohyb ovlivňovat intelektuální aktivitu?

Posilování, běh, cyklistika nebo další formy fyzického cvičení – často si je spojujeme s potřebou formování postavy, shození váhy nebo se způsobem trávení volného času. Pohyb má přitom obrovský vliv i na procesy v mozku, které ovlivňují další aspekty našeho života – náladu, motivaci, pozornost, ale i schopnost učit se a zapamatovat si nové informace.

Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

Jak pomocí hry zlepšovat svůj život?

Když jsme byli ještě malé děti, hra byla přirozenou součástí našich životů. Čím jsme starší, tím se hra z života většiny z nás postupně vytrácí. Proč ale nezkusit žít život jinak a vrátit se zpět k hrám? Vyzkoušejte nový způsob uvažování, v tomto článku si povíme jak na to.

 

Změnou myšlení k lepším výsledkům

Změnou myšlení k lepším výsledkům

Máte pocit, že už nějakou chvíli stojíte na místě a nedaří se vám pohnout vpřed? Cítíte, že by vaše pracovní či životní výsledky mohly být lepší, ale nevíte, jak na to? Pokud chce člověk něco změnit, musí začít sám u sebe. Ne nadarmo se klade stále větší důraz na sílu myšlení. Jak nám změna myšlení může přinést lepší výsledky?