Magická síla experimentu

border

Experimentujete ve svém životě? Nebo raději dáváte přednost rutině? Experiment představuje důležitou cestu vpřed. Změna je život a experiment je cestou ke změně. Co vám brání experimentovat a dělat ve svém životě změny? 

Magická síla experimentu

Autor: Markéta Vepřková4.6.2021 Počet zobrazení: 978

Spousta lidí dává ve svém životě přednost rutině a ochuzuje se o magickou sílu experimentu. Ovšem i rutina má v našich životech své opodstatnění. Rutina pro nás může být přínosná ve chvílích, kdy máme něco ověřeného, víme, že to funguje, nepotřebujeme to tedy měnit a můžeme svou energii věnovat tam, kde to potřebujeme. Experiment do rutiny vnáší různorodost. Pomocí experimentu můžeme dosáhnout takových výsledků, kterých jsme dosud nedosáhli.

 
Co stojí v cestě za experimentem? 


Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že nejčastěji je to váš vlastní strach. Je to strach, který může mít více podob. Velmi často můžete mít strach z toho, jak daný experiment dopadne. Strach ze selhání je velmi častý a je naprosto přirozené mít z něčeho obavy. Problém ovšem nastává, když se strach ze selhání stává natolik silným, že vás paralyzuje a od experimentu vás odradí. Jednou z cest, jak tento strach překonat, je podívat se na selhání jako na něco, čím se můžete poučit, co je pro vás novou zkušeností. 


„Nebojte se selhání. Strachujte se o tu šanci, která vám uteče, když to nezkusíte.“ - americký autor Jack Canfield


Další podoba strachu může být strach z toho, co na to řeknou ostatní. Velmi často se o nějakém experimentu rozhodujeme na základě toho, zda nám ho schválí ostatní. Ostatní ale prospěšnost nějakého experimentu potvrdí, až když si je experimentátor jistý. Možnou cestu tedy je ostatní do experimentu zapojit. 


Ne všechny experimenty jsou pro každého


Důležité je si uvědomit, že ne každý experiment je pro každého. Zároveň ale platí, že je nezodpovědné neexperimentovat. Svět se neustále mění, proto musíme experimentovat, abychom nacházeli funkční cesty v aktuálním světě. Jaký experiment vyzkoušíte ještě tento týden? Jaký experiment vyzkoušíte ještě dnes? Jak řekla britská spisovatelka Alexandra Potter: „Udělej přesně tu věc, kterou si myslíš, že nezvládnešKdyž to nevyjde, zkusíš to znovu. Podruhé to půjde líp. Lidé, kteří se nesetkávají s neúspěchem, nikdy nevystoupají vysoko.“


Experimentujte ve svém životě a otestujte si, zda máte vlohy ke koučování. Vyzkoušejte si náš test předpokladů.

 


fb-thumbnail
Příjemný, dobrý nebo smysluplný život? Volba je jen na vás!

Příjemný, dobrý nebo smysluplný život? Volba je jen na vás!

Spokojenost můžeme měřit na základě mnoha faktorů a pomocí nejrůznějších metod. Setkali jste se již s dělením spokojenosti a života, který žijeme, do tří úrovní na život příjemný, dobrý a smysluplný?

Toastmasters: Chcete se zlepšit v prezentacích?

Toastmasters: Chcete se zlepšit v prezentacích?

Chcete se zlepšit v prezentačních dovednostech a vedení lidí? Ať už je pro vás leadership něco zcela nového nebo na vedoucí pozici působíte již několik let, zkušeností není nikdy dost a vždy je co zlepšovat. Pokud chcete zdokonalit nejen své komunikační a prezentační dovednosti, ale chcete si osvojit také umění vedení týmu lidí, přidejte se k Toastmasterům.

 

Srdeční tep koučování

Srdeční tep koučování

Každá hra má svůj pravidelný rytmus. Rytmus, který se skládá ze 4 základních elementů. Jaké elementy představují jádro metody Život Jako Hra a proč hrát svou hru s koučem?