Nepracuj, hraj naplno

border

Všichni v sobě máme zakořeněnou industriální dobu, kterou zde máme už více než 100 let. Je tedy naprosto běžný postoj „nejdříve práce, poté zábava“. Neexistuje ale lepší cesta? Nemohla by být zábava součástí práce?   

Nepracuj, hraj naplno

Autor: Markéta Vepřková22.6.2021 Počet zobrazení: 1066

Industriální doba vs. doba inspirace

Díky industriální době jsme vedeni k tomu, že je třeba pracovat tvrdě a tak, abychom nikdy neudělali žádnou chybu. Chyba je vnímána jako selhání a selhání je katastrofou. Jsme tedy naučeni vyhýbat se chybám. Co kdybychom se ale na chyby dívali jinak?


Existuje jiný přístup?

Odpoutejme se od starého pohledu na chyby. Mějme svobodu učit se, dělat to, co opravdu chceme, a také svobodu dělat chyby. Vždyť chybovat je lidské. Velmi často jsme tak svázání tím, abychom neudělali něco špatně, že ve výsledku neuděláme nic a nikam se neposouváme. Dnešní doba nám nabízí tolik možností, ale jen kvůli nesprávnému přístupu se o ně ochuzujeme. Co třeba začít k novým možnostem přistupovat jako k experimentu, kterým získáme zpětnou vazbu, a díky ní můžeme udělat změnu k lepšímu životu?

Mentalita pracovníka nebo raději mentalita hráče?

Velmi často máme „pracovníka“ ve své hlavě. Pracovník se snaží vyhnout chybám, protože pro něj představují selhání, a to selhání nejen v rovině pracovní, ale i osobní. Co kdybychom pracovníka vyměnili za hráče? Jak by to poté vypadalo? Hráč chybami neprohrává, hráč se chybami učí. 

Abychom mohli začít plně využívat svůj potenciál a rozvíjet se, je třeba stát se hráči. Hráč hraje svoji hru, protože v ní vidí svůj smysl. Není to pro něj jen prací, kde udělá jen to nejnutnější a tím to končí. Hráč si svou hru užívá, hledá nové příležitosti, využívá své silné stránky. Hráč naplňuje svůj smysl a naplňuje svou vizi. Jde na svojí cestě za vysněným vítězstvím v jeho vlastní hře. Čas od času udělá chybu. Chybami ale neprohrává, chybami se učí a posouvá dál. 

Kdo dělá to, co ho skutečně baví?

Představte si, jaké by to bylo bavit se nejenom pár hodin po práci, ale celé dny. Začněte svůj život hrát jako hru. Cokoliv, co děláte, může být zábavou. Staňte se hráčem. Hráčem, jehož mysl není paralyzována nepřízní situace, ale který nepřízeň vnímá jako zkušenost, z které se učí. Nikdy není pozdě na změnu, na vytváření hodnot a na využívání svých silných stránek.

A pokud i vy chcete udělat ve svém životě změnu, přestat být pracovníkem, ale stát se hráčem a užívat si svou hru, můžete oslovit jednoho z našich profesionálních koučů z týmu Život Jako Hra, který vám velmi rád k této změně pomůže.  

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

 


fb-thumbnail
Podnikání cestou ke svobodě?

Podnikání cestou ke svobodě?

Pro některé může být podnikání vysvobozením z ubíjejícího stereotypu a vyčerpávajících povinností, pro jiné se vlastní byznys může stát klecí se zlatým pozlátkem. Stěžejní je v tomto směru vaše motivace, proč se chcete na cestu podnikatele vydat. Pokud se rozhodnete založit svůj vlastní byznys kvůli penězům, stanete se vězněm vlastní firmy. Pokud jde však vaše motivace dál a chcete podnikat proto, že v tom vidíte smysl, stanete se opravdu svobodnými.   

 

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Stává se, že manažeři ve větších, hierarchicky rozdělených firmách, naprosto opomíjejí kolegy s nižším postavením. Zavírají tím dveře k vytvoření přátelského prostředí, ve kterém se budou i zaměstnanci na nižších pozicích cítit dobře. Atmosféra na pracovišti je přitom jedním z faktorů, které ovlivňují, jak dlouho pracovníci v zaměstnání vydrží. 

 

Vyšší produktivita: Jak jí dosáhnout přirozeně?

Vyšší produktivita: Jak jí dosáhnout přirozeně?

Robin Sharma je zastáncem velmi brzkého vstávání a ranní rutiny. Podle něj takový zvyk dokáže výrazně zvýšit produktivitu a zlepšit život. Co když chcete být více produktivní navzdory tomu, že nejste ranní ptáče a první ranní hodiny raději trávíte ještě pod peřinou? Máme pro Vás několik nápadů, jak jít své produktivitě naproti, aniž byste museli vstávat se slepicemi.