Podcast Život Jako Hra #051 Soustředěná pozornost

border

Soustředěně se věnovat důležité činnosti není v dnešní době zrovna nejsnadnější. Naše pozornost je velmi často vyrušována zvonícími telefony, příchozími emaily, nebo potřebou neustále kontrolovat sociální sítě. Může se potom stát, že na konci dne jsme úplně vyřízení a přitom máme pocit, že jsme nic nestihli. V tomto podcastu pro vás máme několik typů, jak se už nikdy nenechat vyrušit. 

Podcast Život Jako Hra #051 Soustředěná pozornost

Autor: Život Jako Hra16.11.2016 Počet zobrazení: 882

„Můj klient zjistil, že když si vypnul notifikace na emaily a jejich vyřizování nechal na jedenáctou a druhou hodinu, získal tím více času, klidu i energie.“ Michal Holub

Soustřeď se na:

[00:43] Dávat pozor

[02:40] Soustředěnost vs. nesoustředěnost

[06:06] Narušitelé jménem minulost, budoucnost a facebook

[11:31] Co nejčastěji narušuje naši pozornost?

[15:08] K čertu s notifikacemi

[21:15] Informační dieta = detox pro pozornost

[27:15] Jak vycvičit pozornost?

[31:24] Co jsi říkal? aneb soustředění při konverzaci

 


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #050 Představení naší hry

Podcast Život Jako Hra #050 Představení naší hry

Oba našli svou vášeň v oboru koučování. Paradoxně oba kdysi začínali v oboru IT. Jak se stane z ajťáka profesionální kouč? A jaká je velká hra Aleše Vrány a Michala Holuba?

Podcast Život Jako Hra #049 Mají vás už ostatní rádi?

Podcast Život Jako Hra #049 Mají vás už ostatní rádi?

Být se všemi za dobře, utěšovat, zachraňovat, lichotit. Tuto potřebu v nás vyvolává Utěšitel – další ze sabotérů žijící v naší mysli. Na prvním místě jsou pro něj ostatní, sám pro sebe nedělá téměř nic. V důsledku toho se cítí rozmrzele. Cítíte frustraci z toho, že ostatní neprojevují svůj vděk za to, co pro ně děláte? V tom případě si určitě poslechněte tento díl podcastu.

Podcast Život Jako Hra #048 Co je koučování

Podcast Život Jako Hra #048 Co je koučování

Aleš s Michalem odhalují, co všechno profese kouče obsahuje. Je koučování opravdu pro lidi s problémy? Jak se koučování liší od mentoringu, terapie a konzultace? A opravdu vám bude kouč radit?