Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

border

Čeká vás důležitý telefonát, ale vy si, místo abyste vytočili číslo, jdete raději uvařit kávu? Máte psát diplomku, ale ještě před tím zkontrolujete, co nového na sociálních sítích? Podobné situace zažíváme všichni. Projevy vnitřní rezistence vůči konkrétním činnostem řešíme každý po svém. Někdo to „urve“ silou vůle a na jeden úkol vypotřebuje veškerou svoji energii. Jiný, s pocitem „no jó, zase ta prokrastinace“, posune úkol na odpoledne, případně na příští den (hned ráno, samozřejmě). My používáme vnitřní svobodu. Díky této metodě dokážeme vnitřní rezistenci vůči nepříjemným úkolům snížit trvale.

Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

Autor: Aleš Vrána & Honza Markel5.7.2017 Počet zobrazení: 1173

 

[03:12] Metoda vnitřní svoboda

[04:18] Projevy vnitřní rezistence

[06:00] Souvislost vnitřní rezistence a prokrastinace

[10:46] Proměň strach ve flow

[18:17] Jak funguje metoda vnitřní svoboda

[26:13] Najdi novou životní perspektivu díky vnitřní svobodě

 

Zúčatni se soutěže o Kindle PaperWhite. Bližší informace najdeš zde.

 


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #082 3 úrovně konverzací

Podcast Život Jako Hra #082 3 úrovně konverzací

Objevujte díky konverzacím. Už žádné pracovní porady, které nikam nevedou. V tomto dílu podcastu Život Jako Hra vám prozradíme, jak v konverzacích dosáhnout synergie. Představíme tři úrovně konverzací, řekneme, čím se od sebe liší a odhalíme jejich slepá místa.

Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

V rámci Mezinárodního týdne koučování jsme v Brně uspořádali workshop Jak se stát koučem. V tomto díle podcastu Život Jako Hra vám přinášíme záznam jeho části, ve které naši kouči odpovídali na dotazy z publika. Zajímá vás, co dalšího kromě koučování kouč v rámci své profese dělá? Víte, kolik koučovacích otázek je třeba položit během hodiny koučování? I na to naši kouči odpovídali.

Podcast Život Jako Hra #080 Život v přítomnosti nebo život snů

Podcast Život Jako Hra #080 Život v přítomnosti nebo život snů

Naši životní spokojenost ovlivňuje to, kde se nacházíme v čase. Jsou lidé, kteří se nedokáží oprostit od svojí minulosti. Naproti tomu stojí trend, který nám říká, abychom žili tady a teď. Setrvávání pouze v přítomném okamžiku může mít ale negativní vliv na naši budoucnost. V tomto díle podcastu Život Jako Hra mluví Aleš s Honzou o tom, jaké je riziko života v přítomnosti a proč je lepší dívat se do budoucna.