Podcast Život Jako Hra #084 Mentalita pracovníka vs. Mentalita hráče

border

My i naši rodiče jsme vyrůstali v industriální době. Byli jsme vedení například k tomu, že zábava může být až po práci a že udělat chybu je selhání. Tato výchova z nás měla udělat dobré pracovníky. Industriální dobu však nyní střídá doba informační, do které se mentalita pracovníka příliš nehodí. Jaký je rozdíl mezi pracovníkem a hráčem? Jaké cíle si klade pracovník a jaké hráč? A jak se vyrovnávají s životními výzvami? Poslechněte si tento díl podcastu Život Jako Hra.

Podcast Život Jako Hra #084 Mentalita pracovníka vs. Mentalita hráče

Autor: Aleš Vrána & Honza Markel12.7.2017 Počet zobrazení: 1045

[01:59] Konec doby industriální

[06:25] Jak jsme se stali pracovníky

[13:22] Jaké cíle mají lidé s mentalitou hráče

[15:25] Vytvářej bohatství díky svým silným stránkám

[17:27] Život v kontextu hry

[22:06] Hráč hraje spolu s ostatními

[26:53] Hráč dosahuje mistrovství

[32:40] Užívej si životní výzvy


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

Čeká vás důležitý telefonát, ale vy si, místo abyste vytočili číslo, jdete raději uvařit kávu? Máte psát diplomku, ale ještě před tím zkontrolujete, co nového na sociálních sítích? Podobné situace zažíváme všichni. Projevy vnitřní rezistence vůči konkrétním činnostem řešíme každý po svém. Někdo to „urve“ silou vůle a na jeden úkol vypotřebuje veškerou svoji energii. Jiný, s pocitem „no jó, zase ta prokrastinace“, posune úkol na odpoledne, případně na příští den (hned ráno, samozřejmě). My používáme vnitřní svobodu. Díky této metodě dokážeme vnitřní rezistenci vůči nepříjemným úkolům snížit trvale.

Podcast Život Jako Hra #082 3 úrovně konverzací

Podcast Život Jako Hra #082 3 úrovně konverzací

Objevujte díky konverzacím. Už žádné pracovní porady, které nikam nevedou. V tomto dílu podcastu Život Jako Hra vám prozradíme, jak v konverzacích dosáhnout synergie. Představíme tři úrovně konverzací, řekneme, čím se od sebe liší a odhalíme jejich slepá místa.

Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

V rámci Mezinárodního týdne koučování jsme v Brně uspořádali workshop Jak se stát koučem. V tomto díle podcastu Život Jako Hra vám přinášíme záznam jeho části, ve které naši kouči odpovídali na dotazy z publika. Zajímá vás, co dalšího kromě koučování kouč v rámci své profese dělá? Víte, kolik koučovacích otázek je třeba položit během hodiny koučování? I na to naši kouči odpovídali.