
Kouči z týmu Život Jako Hra strávili týdenní teambuilding na Lipně. Společně tam natočili tento díl podcastu Život Jako Hra. Hravou formou se bavili o tom, jaké to je být součástí týmu Život Jako Hra. Každý z nich na tuto otázku odpovídal prostřednictvím pojmu na koučovací kartě, kterou si vylosoval. Jak si kouči poradili s takovými pojmy jako jsou úspěch, závislost nebo smrt? Ve druhé části kouči prozrazují, proč si ze všech koučovacích škol vybrali právě tu naši.
O profesi kouče se říká, že ji dnes vykonává kde kdo. Je tomu skutečně tak? Za kouče se často nesprávně označují lidé, kteří vykonávají profesi mentora nebo lektora. Koho lze za kouče opravdu považovat? A kolik koučů vlastně ve skutečnosti je? Poslechněte si tento díl podcastu Život Jako Hra.
My i naši rodiče jsme vyrůstali v industriální době. Byli jsme vedení například k tomu, že zábava může být až po práci a že udělat chybu je selhání. Tato výchova z nás měla udělat dobré pracovníky. Industriální dobu však nyní střídá doba informační, do které se mentalita pracovníka příliš nehodí. Jaký je rozdíl mezi pracovníkem a hráčem? Jaké cíle si klade pracovník a jaké hráč? A jak se vyrovnávají s životními výzvami? Poslechněte si tento díl podcastu Život Jako Hra.
Čeká vás důležitý telefonát, ale vy si, místo abyste vytočili číslo, jdete raději uvařit kávu? Máte psát diplomku, ale ještě před tím zkontrolujete, co nového na sociálních sítích? Podobné situace zažíváme všichni. Projevy vnitřní rezistence vůči konkrétním činnostem řešíme každý po svém. Někdo to „urve“ silou vůle a na jeden úkol vypotřebuje veškerou svoji energii. Jiný, s pocitem „no jó, zase ta prokrastinace“, posune úkol na odpoledne, případně na příští den (hned ráno, samozřejmě). My používáme vnitřní svobodu. Díky této metodě dokážeme vnitřní rezistenci vůči nepříjemným úkolům snížit trvale.