Podcast Život Jako Hra #102 Hurá, nekomfort

border

Máte sklony vyhýbat se nekomfortním situacím? Pokud ano, není se vlastně čemu divit. Nekomfort v nás vyvolává nepříjemné pocity. Když se do něj dostaneme, často máme tendence najít nejkratší cestu ven. Nekomfort je však prospěšný pro náš rozvoj. Bez něj bychom totiž nemohli růst. Co to znamená, když se ocitneme v nekomfortní situaci? Jak nekomfort interpretovat a jak jej využít ve svůj prospěch? Odpovědi najdete v tomto dílu podcastu Život Jako Hra.

Podcast Život Jako Hra #102 Hurá, nekomfort

Autor: Aleš Vrána & Honza Markel15.11.2017 Počet zobrazení: 1088

[00:44] Soutěž o čtečku Kindle Paperwhite

[04:35] Nekomfort nám umožňuje růst

[10:35] Vědomé vyhledávání nekomfortu

[12:38] Získávání nových uvědomění a zkušeností

[16:17] Největší nekomfort zažíváme v období změny

[19:53] Přiznej nekomfort

[23:27] Nekomfort a negativní myšlenky

 

Pravidla soutěže o čtečku Kindle:

1.      Dej našemu podcastu recenzi na iTunes  

2.      Na adresu podcast@zivotjakohra.cz nám dej vědět tvé jméno z iTunes recenze.

Slosování bude probíhat vždy 31.5. a 30.11.

 

Jak udělat recenzi na iTunes ve čtyřech jednoduchých krocích?

1. Spusti aplikaci Podcasty na svém iPhonu. Tuto aplikaci má v sobě každý iPhone předinstalovanou. Hledej fialovou ikonu.

2. Vyhledej podcast Život Jako Hra

3. Klikni na "Recenze".

4. Napiš recenzi.


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

Podcast Život Jako Hra #083 Vnitřní svoboda a vnitřní rezistence

Čeká vás důležitý telefonát, ale vy si, místo abyste vytočili číslo, jdete raději uvařit kávu? Máte psát diplomku, ale ještě před tím zkontrolujete, co nového na sociálních sítích? Podobné situace zažíváme všichni. Projevy vnitřní rezistence vůči konkrétním činnostem řešíme každý po svém. Někdo to „urve“ silou vůle a na jeden úkol vypotřebuje veškerou svoji energii. Jiný, s pocitem „no jó, zase ta prokrastinace“, posune úkol na odpoledne, případně na příští den (hned ráno, samozřejmě). My používáme vnitřní svobodu. Díky této metodě dokážeme vnitřní rezistenci vůči nepříjemným úkolům snížit trvale.

Podcast Život Jako Hra #101 Učení je radost

Podcast Život Jako Hra #101 Učení je radost

Když se narodí dítě, je jako nepopsaný list. Od momentu narození u něj začne dlouhý proces učení. U malých dětí můžeme pozorovat, jak díky učení dělají pokroky ze dne na den. V momentě, kdy dítě nastoupí do školy, stane se z učení povinnost. Často se musí učit věci, které se učit nechce. V dospělosti potom každý z nás k učení přistupuje různě. O tom, jak se bavit učením, jsme natočili tento díl podcastu.

Podcast Život Jako Hra #100 Oslava a vděčnost: 1000 dnů ŽJH a 100 dílů podcastu

Podcast Život Jako Hra #100 Oslava a vděčnost: 1000 dnů ŽJH a 100 dílů podcastu

Nedávno jsme oslavili 1000 dnů agentury Život Jako Hra a nyní vydáváme 100. díl podcastu Život Jako Hra. Poslechněte si, jaké změny za těch 1000 dní nastaly v životech koučů naší agentury. V tomto díle máte jedinečnou možnost slyšet mluvit nejen kouče, které už z našeho podcastu znáte, ale i nové začínající kouče, kteří jsou teprve několik týdnů v tréninku.

Podcast Život Jako Hra #099 Objevování netušených příležitostí s Michaelem Havlíkem

Podcast Život Jako Hra #099 Objevování netušených příležitostí s Michaelem Havlíkem

Profesionální kouč Michael Havlík se k osobnímu rozvoji dostal díky atletice. Jako atlet byl často zraněný. Když v důsledku zranění nemohl trénovat fyzicky, chtěl se rozvíjet alespoň mentálně. Uvědomil si, že se díky tomu po zranění vždy dokázal vrátit silnější. Když později začal atletiku trénovat, zaměřil se na mentální trénink také u svých svěřenců. A měl výsledky. K profesi kouče pak už vedla krátká cesta. Poslechněte si příběh o tom, jak se z atleta a ajťáka z malého města stal kouč v Saudské Arábii.

Podcast Život Jako Hra #098 Zbav se stresu i nudy za pomocí flow

Podcast Život Jako Hra #098 Zbav se stresu i nudy za pomocí flow

K dosažení stavu flow je třeba čelit přiměřené výzvě. Když je totiž výzva nízká, nudíme se. Naopak, když je příliš vysoká, dostáváme se do stresu. A to je obvykle ta chvíle, kdy se z činnosti, která nám dosud přinášela radost, stává starost. Jak těmto situacím předcházet prozrazujeme v tomto dílu podcastu Život Jako Hra.