Podcast Život Jako Hra #106 Šest problémů současného školství

border

Co nám dává škola do života? Naučíme se v ní, co dělat, co nedělat, co je správně a co je špatně. Všichni jsme hodnoceni podle stejného metru, bez ohledu na naše vášně a talenty. Dostaneme i návod na to, jak přemýšlet. Rozvíjet například vlastní kreativitu nebo komunikaci s ostatními, která je v životě důležitá, nás ale ve škole nikdo nenaučí. Není to v osnovách. V tomto podcastu jsme shrnuli 6 zásadních problémů současného školství. 

Podcast Život Jako Hra #106 Šest problémů současného školství

Autor: Aleš Vrána & Honza Markel13.12.2017 Počet zobrazení: 945

[00:56] Soutěž o čtečku Kindle

[04:07] Škola ovlivňuje celý náš život

[05:30] Škola vychovává dobré pracovníky

[11:13] Nedostatek autonomie a kontroly na straně žáků

[17:45] Neautentické učení

[22:25] Škola nám brání v jedinečnosti

[23:26] Škola nepodporuje rozvoj talentů

[27:18] Systém výuky nezapojuje všechny žáky

[31:45] (R)evoluce školství

Zúčatni se soutěže o Kindle PaperWhite. Bližší informace najdeš zde.


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #105 Nejsem dost dobrý

Podcast Život Jako Hra #105 Nejsem dost dobrý

„Nejsem dost dobrý.“ Velmi častá, avšak naprosto neužitečná myšlenka.  Máte ve svém okolí někoho, kdo si o sobě myslí, že není dost dobrý? Nebo se to dokonce týká vás samotných? Pak si určitě poslechněte tento díl podcastu Život Jako Hra.

Podcast Život Jako Hra #104 Když best practice nestačí

Podcast Život Jako Hra #104 Když best practice nestačí

Vlivem velkého pracovního vytížení se Dan dostal do situace, kdy mu nezbýval téměř žádný čas na rodinu. Ani ve firmě vše nestíhal. Přestože pracoval mnoho hodin denně, neustále odkládal řešení určitých firemních záležitostí. Měl za to, že když s koučem vyřeší svůj time management, zbude mu více volného času. Nakonec se během koučování zaměřil na jiné téma, díky kterému teď tráví ve firmě méně času. Poslechněte si rozhovor s Danem Barnetem, který zjistil, že vycházet pouze z dřívějších zkušeností nestačí.

Podcast Život Jako Hra #103 Perfektní život

Podcast Život Jako Hra #103 Perfektní život

Co nás nejčastěji limituje a odrazuje od toho, abychom se alespoň pokusili žít perfektní život? Proč si někteří lidé zakazují snít o perfektním životě? A jak začít žít perfektní život? O tom mluvíme v tomto dílu podcastu Život Jako Hra.