Podcast Život Jako Hra #116 Koučování není hobby, je to poslání

border

Hostem tohoto dílu podcastu je Markéta Adamíková, koučka na volné noze. Každé koučovací setkání považuje za dobrodružství, protože nikdy předem neví, co všechno s klientem objeví.  Ve své kariéře spolupracovala s top manažery nebo se startupy mířícími do Silicon Valley. V rozhovoru s Alešem Vránou se zamýšlela nad tím, co můžeme ve společnosti zlepšit, abychom byli spokojenější a také prozradila, co ji během kariéry nejvíce šokovalo.

Podcast Život Jako Hra #116 Koučování není hobby, je to poslání

Autor: Aleš Vrána & Honza Markel14.3.2018 Počet zobrazení: 914

[03:00] Koučování mě naučilo vnímat lidi ve svém okolí

[07:22] Vysoce postaveného manažera může obohatit i dítě z dětského domova

[11:25] Klienti, kteří ze začátku koučování nevěří, bývají nakonec nadšení

[16:43] Velká změna má pro každého člověka jiný význam

[25:21] Sami své nejsilnější stránky ani nevnímáme, považujeme je za přirozené

[30:47] Největší šok v kariéře kouče

[33:59] Je potřeba naučit se prezentovat vlastní úspěch

[40:26] Markétina nejsilnější stránka

[43:15] Proč je koučování efektivní

[48:05] Co člověk bez kouče nedokáže?

[52:33] Když už informace nestačí

[57:57] Jaká příležitost klepe na dveře?

[01:02:26] Jak se s Markétou zkontaktovat


fb-thumbnail
Podcast Život Jako Hra #113 Michal Hrubý, všechno hrubé

Podcast Život Jako Hra #113 Michal Hrubý, všechno hrubé

Podnikatel, networker a zakladatel Bussines for Breakfast v České republice Michal Hrubý se neustále baví. Hru považuje za přirozenou součást života. Svoji velkou hru vystavěl na svých hodnotách – chce zlepšovat etiku ve společnosti. Ať už se tak děje prostřednictvím klubů BforB, nebo tím, že firmám pomáhá v oblasti angažovanosti zaměstnanců, nechybí hravost. Poslechněte si rozhovor, který jsme s Michalem natočili.

Podcast Život Jako Hra #115 Ukázka koučování – Mysl jako spoluhráč

Podcast Život Jako Hra #115 Ukázka koučování – Mysl jako spoluhráč

Nikol dala nedávno výpověď v korporaci, která jí poskytovala jistotu zaměstnání i příjmu a přestěhovala se z Prahy do malého města. To všechno proto, aby mohla rozjet vlastní podnikání. Společně jsme natočili ukázku koučování, ve které se Nikol zaměřuje na to, co ji brání v tom, aby dokázala podnikání skutečně vnímat jako zábavnou hru.

Podcast Život Jako Hra #114 Nemáš čas?

Podcast Život Jako Hra #114 Nemáš čas?

Už jsi někdy použil hlášku „nemám čas“? V tomto dílu podcastu Život Jako Hra jsme se podívali na to, co tím vlastně ve skutečnosti chceme říct. Chceš toho zvládnout tolik, že ani nedohlédneš na konec ToDo listu? Cítíš se přetížený? Nasaď sluchátka a odhal, co všechno může být za tím, když máme pocit, že nemáme čas.

Podcast Život Jako Hra #112 Hloubka myšlení

Podcast Život Jako Hra #112 Hloubka myšlení

Díky hlubokému myšlení můžeme uvnitř své mysli najít skutečný poklad. Přesto se častěji uchylujeme k rychlému myšlení, které nám umožňuje okamžitě reagovat. Činíme-li zásadnější rozhodnutí nebo chceme-li vidět věci z jiné perspektivy, je lepší jít do hloubky. Čím hlouběji jdeme, tím hodnotnější věci objevujeme. Dostat se skutečně hluboko se daří lidem, kteří jsou koučovaní. Jaký je vztah hlubokého myšlení a koučování? A proč se s koučem dostaneme hlouběji, než sami? Poslechněte si nový díl podcastu Život Jako Hra.