Příběh klientky: Máma, nebo žena?

border

Příběh klientky: Máma, nebo žena?

Autor: Karolína Metzová1.11.2019 Počet zobrazení: 802

“Měly jsme snad nějakou domluvu, ne?” “Jo, mami. Ale ta domluva byla jenom na tvojí straně.”


Alena je čerstvě rozvedená a vychovává náctiletou dceru. A učí se. Život ji překvapil velkou spoustou novinek. Když začala koučovat se Šimonem, zjistila, kolik uvědomění na ni čekalo. Například, že se musí naučit být především ženou.


Jenže pak vyvstala výzva, kterou nečekala. Její dcera se také stává ženou. Jak vybalancovat roli rozvedené ženy středního věku, roli mámy-kamarádky a ženy? Jak všechno stíhat? Jak si udělat čas na důležité věci? Jak se z toho nezbláznit?


Jedno je jisté. Ať už si přejeme cokoliv, od života vždycky dostaneme přesně to, co potřebujeme, abychom si to mohli splnit. Ne to, co chceme, ale to, co k tomu potřebujeme. Vzpomínám si na film Božský Evan. Evanova manželka se za něj modlila, aby byl moudrý a pochopil. V restauraci se potkala s cizincem (Morgan Freeman), a ten se jí zeptal: “Dovol mi položit ti otázku. Myslíš, že když někdo chce, aby Bůh učinil někoho moudrým, prostě to udělá? Nebo mu dá příležitost zmoudřet?”


My ženy si často přejeme moct jen být. Sednout si na gauč a se sklenkou vína tupě zírat do plamínků v krbu. A nemuset toho tolik stíhat. Moct zpomalit. Zastavit se a vychutnat si to, co víme, že velmi brzy pomine. Naše děti vyrostou rychle a nebudou nás už potřebovat, myslíme si. Omyl. Potřebovat nás budou vždycky. A naše dcery potřebují, aby je jejich mámy naučily být ženou. Co to ale znamená?


V naší honbě za samostatností se stáváme spíš muži a pak je vytlačujeme z jejich přirozených rolí. Je fajn umět si vyměnit sama olej na autě, hlídat rodinný rozpočet a odnosit si nákup do kuchyně. Kde je ale pak místo pro naše muže? Co mají dělat se svými dary?


Alena zjistila, že je příjemné nechat někoho, aby se o ni staral. Šetřit si síly na to, co je její přirozená a příjemná role. Třeba na péči. Na něhu k muži a dítěti. Co tedy chce své holčicce, která už není tak malá, jak si myslela, předat?


Jsi perfektní tak, jak jsi. Nemusíš se nikomu zavděčit. Muž, který po tobě bude chtít, abys byla něco jiného, než jsi, tedy ženou, do tvého života nepatří. Není to totiž muž. A když ty budeš žena, ve svém muži budeš probouzet muže, který ti bude oporou, a váš život bude harmonický.


Co je vlastně to, co nás dělá ženami? Odpověď je jednoduchá. Všechno to, co muž není :)


A jak se cítí tvoje vnitřní žena? Je jí skvěle a svobodně, nebo se cítí zanedbaně? Pojď ji se mnou osvobodit a najdi tak svůj nevyčerpatelný zdroj energie. Tady máš od nás dvacet minut zdarma, které přetočí vaši domácí rovnováhu sil tam, kde má být. 


fb-thumbnail
Staň se nepřekonatelným

Staň se nepřekonatelným

Skvělý hráč. Kdo to vlastně je? Ten co střílí nejvíc gólů, běhá nejrychleji, skáče nejvýš, hází nejdál? Myslím, že skvělí hráči jsme my všichni. My všichni  hrajeme svoji velkou hru – hru našeho života - nejlépe, jak dokážeme. Už tím jsme skvělí! Jaké jsou ale charakteristiky skvělých hráčů z pohledu našich koučů? 

Příběh klienta, který díky koučování změnil firmu i život

Příběh klienta, který díky koučování změnil firmu i život

Poslechněte si rozhovor s naším klientem Jiřím Halouskem, kterému projekt Život Jako Hra doslova proměnil pracovní i osobní život. Jeho příběh se stal inspirací pro podnikatele v České republice, jeho firma zvítězila v soutěži mezinárodní federace koučů ICF a byla nominována na International Prism Award.

Jak zvítězit nad prokrastinací a objevit svoji produktivní energii

Jak zvítězit nad prokrastinací a objevit svoji produktivní energii

Stáhněte si nahrávku, která vám změní pohled na celý fenomén prokrastinace.