Schodišťový model přijímání zpětné vazby

border

Jak důležitá je podle vás  zpětná vazba? A umíte ji nejenom dávat, ale taky přijímat? Zpětná vazba je důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je jádrem jakékoliv změny. Je to něco, co nám může pomoci otevřít oči a vnímat vše kolem nás v širších souvislostech. Je to právě zpětná vazba, která nám otevírá oči, protože pokud se budeme na svět dívat jen svýma očima, často neuvidíme celou realitu. 

Schodišťový model přijímání zpětné vazby

Autor: Markéta Vepřková8.6.2021 Počet zobrazení: 1314

Umíte přijímat zpětnou vazbu?

Dostávat zpětnou vazbu pro nás může být nekomfortní, jelikož mění náš pohled na vnímání sebe sama. Důležité ale je, že vždy znamená posun. Pokud se v životě chceme vyvíjet, zlepšovat své schopnosti a poučit se, zpětné vazbě se nevyhneme. Slyšet názor někoho jiného pro nás může být zraňující, ale pokud se naučíme zpětnou vazbu přijímat a dovedeme správně na ni zareagovat, stane se zpětná vazba něčím, co nám bude jedině pomáhat a posouvat nás dál. Je pro nás důležitá, jelikož ostatní mohou vidět něco, co my sami nevidíme a co bychom si bez nich asi nikdy neuvědomili. 


Seznamte se s modelem schodiště

Způsoby, jakými přijímáme zpětnou vazbu, lze rozdělit do tzv. modelu schodiště. Tento model se skládá z 5 stupňů a každý jednotlivý stupeň znázorňuje způsob, jak reagujeme na zpětnou vazbu. 

  • 1. stupeň – popíráte problém
  • 2. stupeň – obhajujete problém
  • 3. stupeň – vysvětlujete okolnosti 
  • 4. stupeň – porozumění zpětné vazbě
  • 5. stupeň – porozumění a změna na základě zpětné vazby


1. až 3. stupeň: tudy cesta nevede

První stupeň představuje nejhorší způsob, jak na zpětnou vazbu reagovat. Představuje takovou reakci, kdy popíráme problém, o kterém jsme se díky zpětné vazbě dozvěděli. Bez toho, aniž bychom se nad zpětnou vazbou zamysleli, se snažíme popřít to, co jsme se dozvěděli, a v takovém případě vůbec nevyužijeme přínosu, který by pro nás zpětná vazba mohla mít. 
Druhý stupeň představuje reakci, kdy si vyslechneme daný problém a zareagujeme na něj tak, že se jej snažíme obhajovat. Opět si tedy daný problém nechceme připustit a snažíme se i druhou stranu přesvědčit, že nemá pravdu. 
Třetí stupeň představuje situaci, kdy dostaneme zpětnou vazbu a reagujeme na ni tak, že se snažíme vysvětlovat. Odpovídáme na daný problém tak, že vysvětlujeme, že my jsme něco mysleli jinak než člověk, který nám zpětnou vazbu dal. Pokud reagujeme na zpětnou vazbu některým ze způsobů prvního až třetího stupně, nemůžeme se ze zpětné vazby poučit a sami se tak bráníme našemu rozvoji a posunu. 


4. až 5. stupeň schodiště – zpětná vazba se stává přínosem 

Čtvrtým stupněm přijetí zpětné vazby je pochopení, že daný problém existuje a snaha pochopit pohled druhého člověka. Pokud takto ke zpětné vazbě přistupujeme, stává se pro nás přínosnou a učíme se díky ní. V takovou chvíli neobhajujeme, ale naopak se ptáme na další podrobnosti. Ptáme se, co bychom mohli změnit, co máme udělat jinak. 
Posledním stupněm modelu schodiště je pátý stupeň představující změnu na základě zpětné vazby. Pokud ke zpětné vazbě přistupujeme na základě tohoto stupně, stává se zpětná vazba zdrojem našeho rozvoje. Zpětnou vazbu chápeme, je pro nás přínosná a na základě ní chceme udělat změnu. Takovýto přístup nám umožňuje lepší spolupráci a lepší rozhodování v budoucnu.


„Hledání zpětné vazby vyžaduje pokoru. Vyžaduje moudrost pochopit ji, analyzovat a vhodně podle ní jednat.“ – americký lektor a trenér leadershipu Stephen R. Covey


Umíte zpětnou vazbu dávat?

Stejně tak, jak je důležité umět zpětnou vazbu přijímat, je důležité umět zpětnou vazbu i dávat. Zpětná vazba od nás by neměla být taková, kdy jen něco odsoudíme a zavrhneme. Taková zpětná vazba by nebyla pro nikoho přínosem. Je podstatné umět popsat, co je špatně a jak by to podle nás šlo změnit a zlepšit. Při dávání zpětné vazby bychom měli být především otevření. Být otevření může být někdy těžké. Pokud pracujeme například v týmu lidí, kde je zpětná v podstatě nezbytností, ale obáváte se být otevření, vyzkoušejte metodu anonymní kruhové zpětné vazby. Ta spočívá v pravidelném braní zpětné vazby pomocí anonymních dotazníků s předem připravenými otázkami. 


Stačí jen jedna zpětná vazba?

Zpětná vazba není jednorázová aktivita. Získávání zpětné vazby by mělo být něco, co se pro nás stane pravidelnou aktivitou. A je to právě pravidelná zpětná vazba, která nám umožňuje vidět náš progres. Díky pravidelné zpětné vazbě můžeme zlepšovat nejenom sami sebe, ale i například partnerské vztahy, přátelství nebo třeba pracovní prostředí. 

Přivítejte zpětnou vazbu ve vašem životě. Nehledejte chválu, hledejte kritiku. Buď můžete mít pořád jen vaši pravdu nebo můžete mít příležitosti. Naučit se správně přijímat a dávat zpětnou vazbu není jednoduché. Pokud se zpětnou vazbou potřebujete pomoci, neváhejte se obrátit na profesionální kouče z týmu Život Jako Hra. Velice rádi vám pomůžeme.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

 


fb-thumbnail
Magická síla experimentu

Magická síla experimentu

Experimentujete ve svém životě? Nebo raději dáváte přednost rutině? Experiment představuje důležitou cestu vpřed. Změna je život a experiment je cestou ke změně. Co vám brání experimentovat a dělat ve svém životě změny? 

Příjemný, dobrý nebo smysluplný život? Volba je jen na vás!

Příjemný, dobrý nebo smysluplný život? Volba je jen na vás!

Spokojenost můžeme měřit na základě mnoha faktorů a pomocí nejrůznějších metod. Setkali jste se již s dělením spokojenosti a života, který žijeme, do tří úrovní na život příjemný, dobrý a smysluplný?

Toastmasters: Chcete se zlepšit v prezentacích?

Toastmasters: Chcete se zlepšit v prezentacích?

Chcete se zlepšit v prezentačních dovednostech a vedení lidí? Ať už je pro vás leadership něco zcela nového nebo na vedoucí pozici působíte již několik let, zkušeností není nikdy dost a vždy je co zlepšovat. Pokud chcete zdokonalit nejen své komunikační a prezentační dovednosti, ale chcete si osvojit také umění vedení týmu lidí, přidejte se k Toastmasterům.