Sluchátko hledá parťáka pro komunikaci s klienty

border

Do našeho týmu hledáme komunikativního parťáka nebo parťačku. Zajímá Tě rozvoj osobnosti? Pomáháš rád(a) lidem? Líbí se ti možnost pracovat z libovolného místa? 

Sluchátko hledá parťáka pro komunikaci s klienty

Autor: Život jako Hra15.5.2018 Počet zobrazení: 848

Hledáme do týmu komunikativního parťáka, který bude našim koučům domlouvat schůzky se zájemci o koučování. Půjde o dlouhodobou práci na částečný úvazek (až 30 hodin týdně). Umožníme Ti pracovat z jakéhokoli místa v průběhu pracovního týdne mezi 9 až 18 hodinou.

Náplň práce:

  • Domlouvání schůzek se zájemci o koučování tak, aby se na ně zájemci těšili.

  • Aktualizace databáze zájemců

Jak poznáš, že je to správná příležitost pro Tebe?

  • Máš příjemné vystupování.

  • Jsi týmový hráč.

  • Je na Tebe 100% spolehnutí.

  • Máš až 30 hodin týdně.

  • Chceš růst.

  • Nástup možný ihned.

Odměna: 100-150 Kč/hod

Životopis a motivační dopis, ve kterém popíšeš důvody, proč bychom měli dát šanci právě Tobě, zašli na adresu sarka@zivotjakohra.cz.

Moc se na Tebe těšíme.

Tým koučů Život Jako Hra.


Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

Podcast Život Jako Hra #081 Jak funguje agentura Život Jako Hra

V rámci Mezinárodního týdne koučování jsme v Brně uspořádali workshop Jak se stát koučem. V tomto díle podcastu Život Jako Hra vám přinášíme záznam jeho části, ve které naši kouči odpovídali na dotazy z publika. Zajímá vás, co dalšího kromě koučování kouč v rámci své profese dělá? Víte, kolik koučovacích otázek je třeba položit během hodiny koučování? I na to naši kouči odpovídali.

Podcast Život Jako Hra #084 Mentalita pracovníka vs. Mentalita hráče

Podcast Život Jako Hra #084 Mentalita pracovníka vs. Mentalita hráče

My i naši rodiče jsme vyrůstali v industriální době. Byli jsme vedení například k tomu, že zábava může být až po práci a že udělat chybu je selhání. Tato výchova z nás měla udělat dobré pracovníky. Industriální dobu však nyní střídá doba informační, do které se mentalita pracovníka příliš nehodí. Jaký je rozdíl mezi pracovníkem a hráčem? Jaké cíle si klade pracovník a jaké hráč? A jak se vyrovnávají s životními výzvami? Poslechněte si tento díl podcastu Život Jako Hra.

3 cesty, kterými vést zaměstnance k vyšší produktivitě

3 cesty, kterými vést zaměstnance k vyšší produktivitě

I vaši zaměstnanci mohou mít lepší výsledky. Násobně. Objevte tři ultimátní způsoby, jak vdechnout život vašemu týmu. Bez cukru a bez biče.