Smrt jako hra aneb “Game over”

border

Na chvíli se zastavte. Co by se ve vašem životě změnilo, kdybyste se právě dozvěděli, že vám zbývá posledních pět let života? S jakými lidmi byste chtěli strávit své poslední měsíce? Čeho byste ve svém životě litovali nejvíce, kdyby konec vaší životní hry měl nastat už zítra?

Smrt jako hra aneb “Game over”

Autor: Monika Smetanová25.5.2021 Počet zobrazení: 1070

Proč (ne)začít hrát až v posledním kole?

Odpověděli jste si upřímně na otázky výše a téměř nic by se ve vašem životě nezměnilo? Pak gratulujeme. Patříte mezi šťastné jedince, kteří svůj život jako hru žijí, a to s nejlepším vědomím a svědomím. Pokud jste si své odpovědi sepsali a máte pocit, že v životní hře, kterou právě teď hrajete a ve hře, kterou byste hráli v poslední třetině, je velký rozdíl, zamyslete se, proč to tak je. Co vám brání žít a hrát naplno? 

Za velkým úspěchem po malých krůčcích

Život není nekonečný a jeho pomíjivost je dobré si čas od času připomenout. Ne proto, abychom se touto myšlenkou trápili, ale naopak - abychom svou životní hru hráli naplno každý den a abychom ve chvíli “game over” nelitovali toho, jakým hráčským stylem jsme se tuto hru rozhodli odehrát. 

Tip: Tak, jako jsou jednotlivé hry rozdělené na kola, třetiny či poloviny, stejně tak si do časových úseků můžete rozdělit svou životní hru. Pokud ji chcete odehrát naplno, jednotlivé cíle si stanovte postupně a rozdělte si je do více dílčích záchytných bodů. Jaké jsou vaše plány na zítřejší den? Co byste chtěli do konce týdne zvládnout? A kde byste chtěli být za tři měsíce?


Kdo určuje pravidla hry?

Neproseďte svůj život na střídačce. Vytvořte si pravidla, podle kterých začnete hrát teď hned a hlavně sami podle svých vnitřních tužeb, protože pro názor ostatních svou hru nehrajete. Včera jste to neudělali a co bude zítra, to nikdo neví. Proto je nejlepší chvíle právě teď. Hrát svou hru naplno znamená naplnit svůj čas tím, co vás baví a co máte rádi. Neztrácejte svůj čas tím, co vás nebaví a co dělat nemusíte, protože ztracený čas vám nikdo nevrátí. 

Naším “Game over” momentem končí hra pro nás, ale nesmíme zapomínat na to, že spoustu hráčů může naše hra ovlivňovat i dlouho po jejím skončení. Proto žijte naplno, na nic nečekejte, ať se na vaši hru vzpomíná se stejným nadšením jako na Nagano 98’. Pokud chcete v životě hrát lépe, vyzkoušejte si koučování od profesionálních koučů z týmu Život Jako Hra. 

 

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích. 
 


fb-thumbnail
Knihy jako brána k poznání? Pravda nebo mýtus?

Knihy jako brána k poznání? Pravda nebo mýtus?

„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“ Kolik životů, jste již prožili, podle tohoto výroku anglického prozaika a dramatika Oscara Wilda? A jste s tímto počtem životů spokojeni? 

 

Chcete umět soustředit se naplno?

Chcete umět soustředit se naplno?

Díky internetu a pokročilým technologiím dnes dokážeme sledovat mnohé události v reálném čase. Neuteče nám jediná zpráva ani e-mail. S nárůstem množství přijímaných informací se ale zároveň ztrácí naše přirozená schopnost hlubokého soustředění a naše pozornost - často zbytečně - těká od jednoho k druhému. Jedním z řešení tohoto problému je pomůcka zvaná power pattern. Zkuste si s námi nyní takový power pattern vytvořit. Možná pomůže i vám najít proud svojí produktivní energie.

 

Jak jste ve vašem životě spokojení?

Jak jste ve vašem životě spokojení?

Jak již britský spisovatel a psycholog Ralph Smart řekl, v životě je důležité následující: „Zaměřte se na sebe, svůj život, svou kariéru, svou rodinu, své skutečné přátele a hlavně …na vaši spokojenost.“