Srdeční tep koučování

border

Každá hra má svůj pravidelný rytmus. Rytmus, který se skládá ze 4 základních elementů. Jaké elementy představují jádro metody Život Jako Hra a proč hrát svou hru s koučem?  

Srdeční tep koučování

Autor: Markéta Vepřková28.5.2021 Počet zobrazení: 1141

Na samém začátku hry se nachází prvek aktivita, která přes výzvy vede k výsledkům, kvůli kterým každý hrajeme svou hru.  Výsledky to nekončí. Posledním a neméně důležitým prvkem je vyhodnocení. Při hraní každé hry je důležité si jednotlivé elementy umět správně definovat. 

Co konkrétně si představit pod základními elementy?

Každá hra je jiná a každá má tedy své specifické podoby jednotlivých částí. Někdy se může stát i to, že se jednotlivé prvky prolínají. Jakou konkrétní podobu mohou jednotlivé složky mít si pojďme ukázat na jednoduchém příkladu z oblasti obchodu. Zde může být našim cílem například získání nového zákazníka. Aktivitou je v tomto případě kontaktování zákazníka, díky čemuž chceme dosáhnout podpisu smlouvy, který pro nás představuje výsledek. Výzvu představuje samotná schůzka s klientem a vyjednávání. Pokud budeme úspěšní a výzvu překonáme, dosáhneme výsledku, tedy podpisu smlouvy, ale v tomto bodě to pro nás nekončí. Následuje vyhodnocení, pod kterým si můžeme představit péči o klienta. 

Která jedna aktivita by způsobila zásadní posun ve vašem osobním nebo pracovním životě? 

Kterou aktivitu nyní neděláte, ale potřebujete ji udělat? 
Vyhýbáte se jí kvůli výzvě, která je s ní spojená? 
A co kdyby vám s ní pomohl kouč? 
Proč nezkusit sílu koučování?
Otevřete se novým možnostem, vyzkoušejte si něco nového a zjistěte, co vám to přinese. 

Co kdybych se koučoval sám? 

Napadá vás, že místo vyhledání kouče byste se mohli koučovat vy sami? Dokážete ale vy sami se sebou vést konverzaci, díky níž se dostanete do jádra vašich problémů? Zvládnete vy sami proniknout do hloubky vaší mysli a odhalit svoje slepá místa? Pokud byste tohle všechno sami zvládli můžeme vám pogratulovat k výjimečné vlastnosti. Většina lidí tohoto není schopna.
Každý máme ve své mysli slepá místa.  Ty nevidíme a přesto nás ovlivňují. Jsou to ale právě tato slepá místa, která nám mohou bránit v našem rozvoji a jen společně s koučem do nich můžeme nahlédnout a začít na nich pracovat. Nahlédnutí do těchto slepých míst probíhá díky metodické konverzace, kterou s námi kouč vede. 

Kdo je to kouč?

Kouč je někdo, kdo s námi zažívá cestu za vítězstvím. Je naším podporovatelem a zároveň i naší výzvou. Je to někdo, komu jen tak nezrušíme schůzku. Jsme mu zodpovědní za to, že se skutečně posunujeme vpřed. Kouč nám zkrátka pomáhá hrát naši hru lépe. Schůzka s koučem pro nás může představovat uvědomění si něčeho, na co bychom ani sami nebyli schopni přijít. Může nám to pomoci změnit celou hru a uvědomit si, co je klíčem k našemu vítězství.

Pokud tedy chcete zažít hrát svou hru lépe a chcete si najít kouče, můžete si vybrat jednoho z našich koučů, kteří jsou vám k dispozici. Láká vás koučink z pozice kouče? Zjistěte, zda je tato pozice pro vás díky našemu testu Máš na to stát se koučem?

 

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

 

 


fb-thumbnail
Proč využíváme jen zlomek svého potenciálu a jak to změnit?

Proč využíváme jen zlomek svého potenciálu a jak to změnit?

Jak by vypadal svět, kdyby neexistovaly žádné limity? Jaké bychom měli možnost a co všechno bychom dokázali? Lidský potenciál změřit nelze, často se ale setkáváme s odhadem, že využíváme jen jeho nepatrnou část. Jak tedy ze svého potenciálu dokážeme vytěžit více a kdo nám s tím může pomoci?

 

Smrt jako hra aneb “Game over”

Smrt jako hra aneb “Game over”

Na chvíli se zastavte. Co by se ve vašem životě změnilo, kdybyste se právě dozvěděli, že vám zbývá posledních pět let života? S jakými lidmi byste chtěli strávit své poslední měsíce? Čeho byste ve svém životě litovali nejvíce, kdyby konec vaší životní hry měl nastat už zítra?

Knihy jako brána k poznání? Pravda nebo mýtus?

Knihy jako brána k poznání? Pravda nebo mýtus?

„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“ Kolik životů, jste již prožili, podle tohoto výroku anglického prozaika a dramatika Oscara Wilda? A jste s tímto počtem životů spokojeni?