Staň se nepřekonatelným

border

Skvělý hráč. Kdo to vlastně je? Ten co střílí nejvíc gólů, běhá nejrychleji, skáče nejvýš, hází nejdál? Myslím, že skvělí hráči jsme my všichni. My všichni  hrajeme svoji velkou hru – hru našeho života - nejlépe, jak dokážeme. Už tím jsme skvělí! Jaké jsou ale charakteristiky skvělých hráčů z pohledu našich koučů? 

Staň se nepřekonatelným

Autor: Šimon Müller27.8.2020 Počet zobrazení: 3019

Touha 

Skvělý hráč se neobejde bez touhy – touhy něco dokázat, touhy změnit věci, touhy učit se, touhy růst, tak jako malé dítě má touhu naučit se chodit. Touha je jako jiskřička, která dokáže rozdělat oheň. Čím větší touha, tím silnější jiskra. 

„Začátkem všech úspěchů je touha. Pamatujte si to! Slabá touha přinese slabé výsledky, tak jako malý ohýnek vydá málo tepla.“ Napoleon Hill

Otevřenost

Otevřenost sám sobě. Otevřenost novým zkušenostem, myšlenkám, příležitostem. Toto je další důležitá vlastnost skvělého hráče. Mít oči dokořán, uši nastražené a srdce otevřené. Ve světě je spousta úžasných věcí, které k nám mohou přijít, jen jim to často nedovolíme, protože jsme uzavření. Jsme zaběhlí v určitém režimu a odmítáme se zastavit a vidět další věci jen proto, že jsou jiné, než na jaké jsme zvyklí. Dovolte novým věcem přijít do Vašeho života. Nebudete litovat.  

Upřímnost

Pojďme si přiznat, že všichni  občas nosíme (růžové, černé, kdo ví jaké) brýle. Všechno pak vypadá vždy o něco jinak, než ve skutečnosti je. Znáte to? Někdy je však lepší tyto brýle sundat a vidět realitu takovou jaká je. Nejen realitu kolem nás, ale zároveň sebe samotné. Vidět sám sebe se svými klady, zápory, naše opravdové já. Naše ego je občas ego s velkým E. Nechce nám dovolit si brýle sundat, ale pouze tak můžeme vidět svoji skutečnou hodnotu a cesty, kudy se posouvat dál. Kouč je přesně ten člověk, který Vám pomůže sundat si brýle, abyste prozřeli, je-li to třeba. Zároveň Vám dodá odvahu.

Odvaha

Sundat brýle souvisí také s naší odvahou. Odvahou nasadit pohled tygra a jít začít věci dělat. Odvahou zvednout se a vydat se za hranice vlastního komfortu. 

Odvaha dělat věci. Věci, do kterých se nám nechce, kterých se bojíme a kterým se vyhýbáme, ale víme, že budou mít dopad na náš život a posun k lepšímu. Zkoušet dělat nové věci, které nás posunou za vysněným vítězstvím. Sezením doma na gauči se moc daleko nedostaneme! 

Tak se narovnej, zhluboka se nadechni a vyraž ke hvězdám...

Zodpovědnost

Správný hráč nejen že sejme brýle, přijme také zodpovědnost za svůj vlastní život (za to, co uvidí). Již ve školce nás naučili, že prstem se na nikoho neukazuje. Nelze svalovat vinu na ostatní. Skvělý hráč to moc dobře ví a přijímá tuto zodpovědnost. Je tvůrcem své hry, svého osudu. Neukazuje na šéfa, kolegy, partnera, rodiče, děti, prostě na nikoho. Přijímá plnou odpovědnost za své činy! Neukazuješ, čistě náhodou, na někoho i Ty? 

Ambicióznost

Podprůměr, průměr, nadprůměr. Každý to vnímá jinak; co je pro jednoho průměr, pro druhého může být nadprůměr. Skvělý hráč, ať už se nachází pod, nad nebo v průměru, má ambice se posouvat ještě výš a dál… Neexistují pro něj hranice nebo limity. Ty totiž vznikají jen ve vlastní mysli. Příkladem nám mohou být ti nejúspěšnější lidé, kteří mysleli bez limitů. 

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.” Henry Ford 


Skvělým hráčem je každý z vás! Možná jste to ještě neobjevili, možná občas nebudete házet samé šestky, možná, že občas budete muset stát jedno kolo, přesto by Vás to nemělo odradit. Skvělý hráč totiž nemůže nikdy prohrát. Drobné neúspěchy ho posouvají stále dopředu. Jestliže se chcete dozvědět více od našich profesionálů, poslechněte si náš podcast o 10 charakteristikách skvělých hráčů

Vnímáš u sebe vlastnosti skvělého hráče? Pojďme se o tom přesvědčit společně! Zažij dvacet přelomových minut s koučem zdarma!!! 


fb-thumbnail
Každý máme dva životy...

Každý máme dva životy...

Každý máme dva životy. Ten druhý začíná v okamžiku, když si uvědomíme, že máme pouze jeden.

„Úspěch je součtem malých snažení ...“

„Úspěch je součtem malých snažení ...“

„Úspěch je součtem malých snažení opakovaných den co den.“ – Robert Collier

„Jediným limitem pro realizaci toho, co chceme zítra, ...“

„Jediným limitem pro realizaci toho, co chceme zítra, ...“

„Jediným limitem pro realizaci toho, co chceme zítra, budou naše dnešní pochybnosti.“ – Franklin D. Roosevelt