Vyplatí se vám investice do koučování? - 1. díl

border

Už jste někdy přemýšleli nad tím, zda se vyplatí investovat do koučování? Mezinárodní federace koučů (ICF) na toto téma vypracovala průzkum. Co zjistila? O tom je následující článek.

Vyplatí se vám investice do koučování? - 1. díl

Autor: Michaela Blažková19.7.2016 Počet zobrazení: 2108

O tom, že koučování vyžaduje investici, není potřeba nijak dlouze diskutovat. Otázka, zda se investice do koučování vyplatí, už za diskuzi stojí. Má ale pro různé skupiny lidí různý význam. Jednu skupinu tvoří ti, kteří se chtějí stát koučem, další skupinou jsou lidé hledající služby kouče. Abychom zjistili, zda se investice do koučování vyplatí vám, ať už patříte do kterékoliv skupiny, shrneme si některá fakta o koučování.

Vyplatí se investice do koučování z hlediska vzdělání a odborného výcviku? Ano, koučování je výnosný byznys. Ročně kouči po celém světě vydělají téměř 2 miliardy dolarů. Pokud by koučování nebyl dobrý byznys, na světě by v současné době nebylo 47 500 profesionálních koučů. 

Otázku „vyplatí se to?“ můžeme interpretovat také z pohledu smysluplnosti a účelu. Úkolem kouče je pomáhat ostatním zlepšit se a zdokonalit se ve všech aspektech života a práce. Z tohoto úhlu pohledu tedy investice do koučování stojí za to. Jako kouč máte k dispozici nástroje, které jsou navrženy tak, aby umožnily nevyhnutelnou pozitivní změnu. To je neocenitelný přínos jak pro klienta, tak pro kouče.

Vliv koučování na klienty
Věděli jste, že 99 % klientů je spokojeno se zkušeností s kouči? 96 % dotázaných klientů odpovědělo, že by si za stejných okolností určitě najalo kouče znovu. To vypovídá o neuvěřitelné pomoci, které se klientům od koučů dostává. 

Proč je většina lidí spokojená s výsledky koučování?
Odpověď je jednoduchá – důvod proč si lidé najímají profesionálního kouče je ten, že se chtějí zlepšit. Chtějí růst osobnostně nebo profesně. Chtějí být šťastnější a vyrovnanější. Vědí, že jsou připraveni na to, aby se ve svém životě výrazně zlepšili. Kouče chtějí jako průvodce na cestě za zlepšením.

Kromě toho klienti sami vidí, že jejich investice do koučování se vrací. 86 % dotázaných klientů uvedlo, že se jim peníze investované do koučování vrátily. Prostřednictvím koučování totiž získali nové poznatky, které jim pomohly k růstu.
 

(zdroj: zde , zdroj průzkumu: ICF)

 


fb-thumbnail
K čemu je vlastně koučování

K čemu je vlastně koučování

Koučování je velice mladý obor. Jako profese existuje ve světě teprve 20 let. A v České republice je tato doba ještě kratší. Nelze se tedy divit, že mnozí lidé koučování neznají a tím pádem ani nevědí, k čemu by mohlo být užitečné. V současné době však můžeme pozorovat, že se v Česku objevuje stále více koučů. Můžeme se tak ptát, proč tomu tak je a kdo vlastně jsou klienti, kteří kouče využívají. Právě na tyto otázky odpovídá následující článek.

8 věcí, které dělají skvělí manažeři Googlu

8 věcí, které dělají skvělí manažeři Googlu

Dostat se za zavřené dveře Googlu jsem chtěla hodně dlouho. Atraktivní fotky jejich kanceláří známe snad všichni. Mě by ale více zajímalo to, co na fotkách vidět není. Jak v takovém uvolněném prostředí funguje management? Díky projektu Oxygen, v rámci kterého Google zjišťoval klíčové vlastnosti svých manažerů, můžeme za ty dveře nahlédnout.

 

Vyplatí se vám investice do koučování? - 2. díl

Vyplatí se vám investice do koučování? - 2. díl

Koučování vytváří úspěšné osobnosti. 80% klientů má díky koučování vyšší sebevědomí, 73% klientů si zlepšilo vztahy s lidmi. Hledáte rovnováhu mezi zaměstnáním a osobním životem? I s tím vám pomůže kouč.

Proč už nevěřím na prokrastinaci

Proč už nevěřím na prokrastinaci

Možná i vy se někdy přistihnete při prokrastinaci. Odkládáte věci. Plýtváte svým časem. A hledáte cestu, jak z toho ven. Tímto článkem vám odhalím to, co jste možná o prokrastinaci nevěděli.