Vzhůru do akce!

border

Určitě se vám to také již stalo – nadchli jste se pro nějakou věc, ale než jste začali jednat, nadšení opadlo a nic jste nezrealizovali. Jak se od myšlenky dostat k činům a dotáhnout věci do konce? Přečtěte si tento článek (opravdu až do konce) a zjistíte, jak uvědomění přenést do praxe a nezůstávat pouze u myšlenek.   

Vzhůru do akce!

Autor: Markéta Vepřková3.8.2021 Počet zobrazení: 1685

Od myšlenky rovnou k činu?

Asi jen málokomu se podaří přejít od myšlenky rovnou k činu. Často spousta nápadů zůstává jen v naší hlavě a nikdy se neuskuteční. Je to tím, že nevíme, jak myšlenku uchopit a přenést ji do praxe. Dobrou pomůckou, jak začít teorii přenášet do praxe, je pojmenování. Je to právě pojmenování, díky kterému získáváme hodnotu. Musíme si pojmenovat to, čeho chceme dosáhnout a nejlépe to povědět ještě i někomu dalšímu. Myšlenky je dobré pojmenovat zjednodušeně, nezacházet k přílišné složitosti. Na toto upozorňuje i Roman Förster, kdy říká: „Nepřítel přenosu do praxe je přílišná složitost nebo perfekcionismus.“

„Akce bez počáteční vize je mrhání časem. Vize bez akce je obyčejné snění. Ale akce s vizí mohou změnit svět.“ – Nelson Mandela

Jak od myšlenky přejít do akce?

Jestli chcete přejít od myšlenky do akce, je důležité zaměřit se na 3 věci – stanovit si „kdy“ a „proč“ a nevytvářet si strach. 

V prvním kroku je podstatné stanovit si termín, kdy něčeho chcete dosáhnout. Když budete plánovat termín, nezapomínejte na to, že je třeba plánovat realisticky. Budete mít v daném termínu opravdu dostatek času na danou akci? Budete mít dostatek energie? Realisticky stanovený čas vás může podpořit v akceschopnosti a zároveň v důvěře, že i příště můžete nějaký úkol takto zvládnout. 

Dále je třeba si uvědomit, proč něčeho chcete dosáhnout. Co je vaší motivací? Nevycházejte z motivace na úrovní „měl/a bych něco udělat“. Přebírání očekávání od okolí není dostatečnou motivací. Nutný je vnitřní motiv neboli něco, čemu vy sami doopravdy věříte.

A v neposlední řadě se pokuste nevytvářet si zbytečný strach, který velmi často vzniká, když nad nějakou věcí až příliš moc přemýšlíme. Často věnujeme spousta času a obav zbytečnostem. Zbytečně se obáváme emocí, které pak ve fázi akce ani nenastanou. Představte si, jaký to bude pocit, když přejdete do akce a danou věc zvládnete.

 

Pokud i vy chcete přenést myšlenky do akce, obraťte se na jednoho z profesionálních koučů z týmu Život Jako Hra, kteří vám velice rádi pomohou.  

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.


fb-thumbnail
Co všechno jste ochotni tolerovat ve svém životě?

Co všechno jste ochotni tolerovat ve svém životě?

V našem životě si můžeme cokoliv představit jako prostředí. Prostředí, v rámci něhož, existují tolerance. Co všechno si ale představit pod tolerancí? Tolerance pochází z latinského slova tolerare, které lze překládat jako snášet či trpět. Co všechno jsme ale v našem životě ochotni snášet a trpět? 

 

Je to „jen“ slovo. Opravdu?

Je to „jen“ slovo. Opravdu?

Taky si pamatujete větu, kterou vám řekla na základní škole vaše učitelka a nedokážete ji vymazat z paměti? Možná vás tehdy urazila, možná vám ukřivdila, nebo vám vyjádřila svou důvěru ve vaše schopnosti. Pamatujete si, jak jste se tehdy cítili? Nejspíš ano, protože ten pocit často přetrvává dodnes. Slova a způsoby komunikace jsou totiž mocné nástroje. Co všechno dokážou a proč bychom si měli dávat dobrý pozor na to, jak komunikujeme a jaký slovník volíme?

 

Jsou cíle vůbec důležité?

Jsou cíle vůbec důležité?

Lidé by se dali rozdělit do dvou skupin – na ty, co si v životě nestanovují cíle, a na ty, kteří bez jasných cílů a plánů nemohou žít. Do jaké skupiny byste se zařadili vy? Myslíte si, že je důležité si stanovovat cíle? A jestliže ano, jak správně si cíl zvolit? V následujících řádcích se na toto téma zaměříme.