Změnou myšlení k lepším výsledkům

border

Máte pocit, že už nějakou chvíli stojíte na místě a nedaří se vám pohnout vpřed? Cítíte, že by vaše pracovní či životní výsledky mohly být lepší, ale nevíte, jak na to? Pokud chce člověk něco změnit, musí začít sám u sebe. Ne nadarmo se klade stále větší důraz na sílu myšlení. Jak nám změna myšlení může přinést lepší výsledky?   

Změnou myšlení k lepším výsledkům

Autor: Monika Smetanová25.6.2021 Počet zobrazení: 910

Změň myšlení a změníš svět… a nebo ne?

To, jak vidíme svět závisí na tom, z jakého úhlu se na něj díváme. Pokud svou pozornost budete soustředit na problémy, příležitosti vám protečou mezi prsty. Stejně tak to, čeho můžeme dosáhnout, se odvíjí od toho, jaké hranice si nastavíme. Limity nejsou definovány společenskými standardy, ale jste to vy, kdo rozhoduje, na jakou úroveň svou hru může vytáhnout. Kde nejsou limity, tam jsou příležitosti. Pokud chcete dosáhnout velkých úspěchů, nebojte se změnit svou dosavadní strategii a začít od nuly. I dům se lépe staví od základů nový než se opravuje ten starý a zchátralý. 

Problémy skutečné vs. problémy smyšlené

Nepříznivé události jsou nedílnou součástí lidských životů. Jak moc velký se z nich stane problém však záleží na nás a naší perspektivě. Aby nám naše problémy nepřerostly přes hlavu, musíme být větší než ony. 

Existují situace, které nelze předvídat a kterým se čas od času nevyhne nikdo z nás. Takové situace obvykle potřebují čas. Člověk si je musí prožít a sám v sobě je zpracovat, aby si je s sebou nenesl do dalších etap životní hry. Záměrné přehlížení problémů není řešením. Problémy, které ignorujeme, můžou začít nepozorovaně a nekontrolovatelně růst, a to až do stádia, kdy na ně sami nebudeme stačit. 

Na druhé straně jsou tu problémy, které si vytváříme sami a které odráží naše nastavení mysli. Na co se soustředíme, to se jeví jako dominantní aspekt. V těchto případech stačí, abychom na problém nahlédli z druhé strany a rázem se z něj stává příležitost. Nehledejme problemy tam, kde nejsou - kdo hledá, ten najde. 

Snažíte se pracovat na změně svého myšlení? Pokud chcete najít lepší cestu, můžete se obrátit na některého z našich profesionálních koučů.

Líbíl se vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.


fb-thumbnail
Nepracuj, hraj naplno

Nepracuj, hraj naplno

Všichni v sobě máme zakořeněnou industriální dobu, kterou zde máme už více než 100 let. Je tedy naprosto běžný postoj „nejdříve práce, poté zábava“. Neexistuje ale lepší cesta? Nemohla by být zábava součástí práce? 

 

Podnikání cestou ke svobodě?

Podnikání cestou ke svobodě?

Pro některé může být podnikání vysvobozením z ubíjejícího stereotypu a vyčerpávajících povinností, pro jiné se vlastní byznys může stát klecí se zlatým pozlátkem. Stěžejní je v tomto směru vaše motivace, proč se chcete na cestu podnikatele vydat. Pokud se rozhodnete založit svůj vlastní byznys kvůli penězům, stanete se vězněm vlastní firmy. Pokud jde však vaše motivace dál a chcete podnikat proto, že v tom vidíte smysl, stanete se opravdu svobodnými.   

 

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Jak je důležitý individuální přístup pro manažery velkých firem?

Stává se, že manažeři ve větších, hierarchicky rozdělených firmách, naprosto opomíjejí kolegy s nižším postavením. Zavírají tím dveře k vytvoření přátelského prostředí, ve kterém se budou i zaměstnanci na nižších pozicích cítit dobře. Atmosféra na pracovišti je přitom jedním z faktorů, které ovlivňují, jak dlouho pracovníci v zaměstnání vydrží.