Jan Karásek

Jan Karásek


osobní rozvoj
kariera
leadership
vztahy
sebevědomí
startup
zdraví & sport

,,Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že něco nedokážete - v obou případech máte pravdu.” - Henry Ford

 

Vždy jsem měl pocit, že naše místo na světě je něco mnohem většího než jen zapadnout na přesně zvolená místa společenské struktury, a tak jsem věnoval svou pozornost a energii osobnímu růstu, změně a dělal to, co mě baví, ale až v posledních třech letech jsem se vydal na opravdovou cestu životem, jehož cílem je svoboda, radost a naplnění. Ani vysoké školy, ani mé deset let trvající zaměstnání v oblasti IT mi nedalo recept na štěstí, spokojenost a svobodu. Tyto dary musí v sobě objevit každý sám, není to zadarmo a není to bez úsilí, ale má to smysl a hodnotu. Tímto záměrem jsem se dostal k projektu Život jako hra, který mi byl akcelerátorem, o kterém se mi ani nesnilo. Energie však musí proudit dál a je třeba se podělit o to, co jsem získal, a tak s radostí budu sdílet své zkušenosti všem, kteří o to budou stát a budou připraveni a ochotni změnit svůj život.

 

Neomezenost lidského potenciálu

Každý člověk chce být šťastný a spokojený. Cestu ke štěstí si však volíme každý sám dle povahy naší osobnosti, našich tužeb, přání a snů. Čím to, že někteří jsou úspěšní a jiní nikoliv? Čím to, že některým se plní přání a sny jakoby mávnutím kouzelného proutku a jiní dřou dnem i nocí, ale reálné výsledky se nedostavují? Odpověď je v našem způsobu myšlení! Je to jediné skutečné omezení, které nám brání rozvinout náš vnitřní potenciál. Každý z nás je schopen dosáhnout čehokoliv, pouze nás omezují naše vlastní limitující přesvědčení, náš nesprávný způsob myšlení.

 

Proč jsem se stal koučem?

V koučování spatřuji cestu k objevení a probuzení lidského potenciálu a také to, jak daný potenciál nejlépe využít ku prospěchu našich záměrů a cílů. Nezůstáváme však jen u slov, ale tyto věci se skutečně dějí. A to je to, co mě naplňuje, má to pro mě hluboký smysl. V koučování je pro mě důležitý osobní přístup, důvěra, upřímnost, zodpovědnost a otevřenost.

 

Můj volný čas

Baví mě vzdělávání a osobnostní růst s důrazem na praxi. Ve volném čase se věnuji především psychoterapii, psychologii, zdravému životnímu stylu a překonávání svých limitů. K mým koníčkům patří i zájem o oblast leadershipu a managementu, kde objevuji nové pohledy na vedení lidí a na přístup k nim. Miluji sportovní aktivity, meditace a spirituální život. Pro relaxaci, načerpání energie a inspirace rád podnikám výlety do přírody nebo také posedím v klidu příjemné čajovny.

 

Má oblíbená témata

Osobní rozvoj, vztahy, kariéra, zdravý životní styl, sport.

 

{{{item.text}}}
{{item.name}}
{{item.position}}
{{getMoreText}}