Martin Kolář

Martin Kolář,
ACC


leadership
podnikání
komunikace
vztahy
sebepoznání
sebedůvěra
tým
firemní kultura
work-life balance

Přemýšlíte často proč tu vlastně jste? Jaký je Váš životní úkol? A jaké k tomu máte vybavení? Jaký je vlastně Váš potenciál?

Je tou velkou věcí něco dokázat? Přijít s něčím novým, nebo vybudovat fungující firmu, nebo vést lidi, nebo třeba postarat se o rodinu nebo dělat něco prospěšného pro komunitu? Prostě něčím měnit svět k lepšímu?

A jak bychom vlastně mohli popsat opravdového hráče? Je to ten kdo denně jde s kůží na trh a přijímá riziko za tím prostým účelem, že když se mu jeho snažení bude dařit, bude  jeho svět lepší? A kdy dojde u hráče k tomu, že chce nejen lepší hru pro sebe, ale jde mu už daleko více o ostatní? A chtěli bychom být těmi hráči, kteří mají možnost svojí výhrou opravdu změnit svět?

Baví mě v lidech vidět víc než v nich na první pohled je. A baví mě hrát společně k těm výsledkům, které odhalí skryté možnosti. Pokud život má být o něčem velkém, důležitém a prospěšném a hráčství má být o riskování, zlepšování a dosahování – pak celý koncept Život jako hra může být prostě o uskutečňování velkých věcí.

Proč vidím hodnotu v koučování zejména majitelů firem a leaderů? Jsou to hráči kteří ovlivňují životy dalších lidí, jejich každodenní rozhodnutí mají velký dopad, a často je toto rozhodování těžké a nejednoznačné. Ocení tedy když mohou získat nadhled, zpětnou vazbu a uvědomit si skutečnosti, které by jinak neviděli. Pak jejich malá i velká rozhodnutí dávají i větší smysl, jsou v souladu s jejich vizí a celkově slouží vyšší intergritě.

A proč jsem se vůbec stal z ekonoma koučem? Kromě toho, že mě vždycky bavil osobnostní rozvoj a chtěl jsem pomáhat lidem...zní to jako klišé, ale je to tak :-)...

V koučování se opírám kromě specifické metodiky a dovedností i o svoji několikaletou praxi s vedením firmy a mnohaletou praxi s vedením týmů, a tedy když tento celý balík zkušeností, dovedností, touhy a inspirace dám dohromady, věřím, že jsem pro své hráče dobrým parťákem :-)

{{{item.text}}}
{{item.name}}
{{item.position}}
{{getMoreText}}