Michael Havlík

Michael Havlík,
ACC


leadership
sport
kariera
osobní rozvoj
zdravý životní styl
podnikání
firemní kultura
tým

 „Život nám přináší do cesty různé lidi, ale je jen na Vás, s kým zůstanete a půjdete vpřed."

MOJE CESTA

Jsem v srdci vícebojař. Ten, který rád poznává lidi různých profesí a hledá jejich potenciál. Po vystudování vysoké školy v oblasti IT (geoinformatika) jsem pracoval 3,5 roku jako GIS specialista. Významnou roli v mém životě hraje sport, především atletika. Tvrdá příprava, výhry, prohry a zranění mi ukázaly, že v životě nic není zadarmo.

Právě zranění a pády mi daly v životě nejvíc zkušeností. Člověk se najednou zastaví a vymýšlí nové cesty ve své pomyslné mapě.

První takový milník přišel před 10 lety. Tehdy jsem si uvědomil, že 1+1 může být víc než 2, alespoň v lidském životě. Začal jsem spojovat lidi podobného myšlení a hodnot, budovat sportovní i zájmové týmy, posouvat jednotlivce. Uvědomil jsem si, že síla prostředí vždy vyhrává a je jen na Vás, koho v něm chcete mít.

No a pak to přišlo! Druhé zranění, další příležitost se zastavit. Tentokrát to však bylo mnohem silnější. Začal jsem si uvědomovat, jaké je moje poslání a čím mohu být opravdu prospěšný. Na vlně osobního rozvoje posledních let jsem našel to, kde dokáži uplatnit svůj potenciál a zkušenosti. Objevil jsem koučování!

PROČ JSEM KOUČ?

Ukažte mi jediného úspěšného člověka, který svého úspěchu dosáhl sám bez pomoci ostatních. Jaromír Jágr, Bill Gates, ano i oni mají své kouče. Nastavení mysli totiž utváří skvělé hráče.

Člověk musí začít u sebe, aby mohl rozvíjet ostatní. Uvědomil jsem si, že rady nefungují a mnohem efektivnější způsob, jak hráčům (klientům) ukázat cestu, je rozvíjet jejich potenciál pomocí koučování. Hráč je totiž nejlepším odborníkem na svůj život a kouč má schopnosti a dovednosti, jak z něj vytěžit maximum. Společně vytváříme silný tým za cestou k vítězství. 

CO MĚ NA KOUČOVÁNÍ BAVÍ

Nacházím vnitřní uspokojení v pomoci ostatním žít jejich lepší život. Dává mi to smysl. Baví mě hrát velké hry, kdy se nejodvážnější sny stávají skutečností. Baví mě jít do hloubky a odhalovat ty podstatné věci. Společně nacházet nové cesty a možnosti, které hráči na první pohled nevidí. Podívat se na život z nadhledu a jiné perspektivy. Posouvat hráče za hranici komfortu, kde se odehrávají ty velké věci.

Během koučování mě neskutečně baví sledovat energii hráče, která stoupá s každým uvědoměním a aha momentem. Naplňuje mě radost z hráčova úspěchu a společné oslavení vítězství. Nevím čím to je, ale čas mi při koučování utíká daleko rychleji než v běžném životě.

MOJI HRÁČI

Moji hráči jsou lidé různých profesí. Od vedoucích pracovníků, manažerů, živnostníků po sportovce, lidi hledající životní rovnováhu či změnu kariéry. Všechny však spojuje jediné, a to touha se v životě posunout. Během naší spolupráce je pro mě velmi důležitá důvěra, upřímnost a otevřenost. Jedině tak můžeme skutečně odkrýt ty podstatné věci a společně objevovat tu správnou cestu za vítězstvím.

MŮJ VOLNÝ ČAS

Pokud zrovna nekoučuji, najdete mě určitě v pohybu nebo na cestách. Na zahraničních cestách rád získávám potřebný nadhled, inspiraci a jiný úhel pohledu. Rád posouvám hranice svých fyzických možností jako desetibojař, trénuji atletické svěřence, sportovní nadšence a pořádám závody. Důležitý je pro mě společný čas s manželkou a přáteli. Vlastně se snažím celý den dělat to, co mě baví a naplňuje.

 

{{{item.text}}}
{{item.name}}
{{item.position}}
{{getMoreText}}