Pavel Ležák

Pavel Ležák,
ACC


leadership
podnikání
komunikace
obchod
osobní rozvoj

 

"Život Ti dá vždy jen tolik o kolik si řekneš". T. Robbins

 

MŮJ PŘÍBĚH

Už jako dítě jsem se hodně ptal a to úplně na všechno, moje zvídavost byla nekonečná. Když jsem byl přítomen u jakékoliv konverzace, poslouchal jsem s velikým zájmem a tak nějak jsem uvěřil, že každý příběh má mít svůj unikátní konec. A ten mě vždy zajímal. Jak to všechno dopadne.

Proto jsem vyhledával profese, kde jsem měl možnost pomáhat vytvářet životní příběhy. Obchodní prostředí je na takové příležitosti jako dělané. Více než 20 let jsem tedy postupně získával zkušenosti jak v obchodě, tak i ve vedení lidí. Vedl jsem týmy, které jsem měl za úkol tvořit, nebo mi byly svěřeny korporací a společně jsme hledali strategie, které vedly k nejlepším možným výsledkům.

 

JAK JSEM SE DOSTAL KE KOUČOVÁNÍ

Život Jako Hra jsem potkal v dubnu roku 2016. Původně jsem si chtěl osvojit koučovací kompetence, jelikož jsem slyšel o efektivním vlivu koučování. V té době jsem vedl tým 25ti obchodních partnerů a byl jsem přesvědčený, že jim mohu být mnohem lepším leaderem, když budu umět koučovat. Když jsem procházel základním výcvikem, byl jsem fascinován tím, jak jsou koučovací metody účinné. Jak se říká, stíhač roste bojem a já dodávám, že hráč se hraním své hry stává mistrem.

Pochopil jsem, že každý kdo hraje svou hru opakovaně, stává se v ní mistrem. V tu chvíli jsem věděl, že tento obor již neopustím a rozhodl jsem se vydat mnohem dál, než je jen základ koučování. Život Jako Hra není pouze škola pro kouče, ale je současně komunitou s jasnou firemní kulturou. Zde jsem poprvé zaznamenal, co dokáže tým, který má stejnou vizi. Začalo mi dávat veliký smysl pomoci hledat skutečný záměr svým hráčům a pomáhat jim získávat mistrovství v tom, co dělají. Prozkoumávat vše, co je spojeno s vizí a sny, je neobyčejně obohacující.

 

MÉ ZÁSADY V KOUČOVÁNÍ

Dnes je pro mne moje koučovací praxe posláním a užívám si každý příběh, který mi je svěřen. I dnes věřím, že každý příběh má mít konec a že je možné ho ovlivnit. Ctím několik zásad pro mé koučování. Můj Hráč a já musíme být v napsosté shodě. Znáte ten pocit důvěry? Ten pocit, že s tímto člověkem můžete mluvit o čemkoliv a jste naladěni na jednu notu? To, co je pro mne důležité je, že téma, které můj hráč přináší je otevřené a připravené k objevování. Co je ale nejdůležitější, je si naší společnou cestu užít. Trvám na tom, aby naše společná cesta byla hra a to je zase moje úloha, kterou si patřičně užívám. Mám talent užít si cokoliv.

 

CO DĚLÁM, KDYŽ NEKOUČUJI

Zábava je pro mne velmi důležitá a jelikož uznávám důležitost přítomného okamžiku, vždy si užívám naprosto všechno, co dělám. Věřím, že mám možnost volby a vždy nesu za svá rozhodnutí plnou zodpovědnost. Je tedy jedno, jestli zrovna sportuji nebo se dívám na skvělý film. Je jedno, jestli se bavím s přáteli, nebo jen tak odpočívám a vychutnávám si klid v přírodě. Vše mohu dělat jak nejlépe dokážu, ale musí to být s radostí.

 

OBLÍBENÁ TÉMATA KE KOUČOVÁNÍ

Podnikání, komunikace, obchod, leadership, osobní rozvoj

 

{{{item.text}}}
{{item.name}}
{{item.position}}
{{getMoreText}}