Petr Kraus

Petr Kraus


leadership
komunikace
tým
podnikání

CESTA, ZMĚNA, HRA, ÚSPĚCH

Jak spolu souvisí tato slova?

Jaká je Vaše cesta? K jakým vede změnám? Věřte, že pokud zapojíte hravost, budete svých cílů dosahovat rychle a budete si své cesty opravdu užívat. Pokud k tomu  přizvete kouče, dojdete tam, kam by Vás samotné ani nenapadlo, že se můžete někdy dostat. Jako kouč mohu být parťákem Vaším a Vašich týmů na cestě k úspěchu. 

Už jste slyšeli, že život nemusí být bojem, ale skvělou hrou? Pojďte si jej užít! ;-)

 

O mně

Ve svých pětadvaceti letech jsem svou kariéru začal jako programátor. Ze světa dat a algoritmů, jsem však stále více pokukoval ven, vnímal dění okolo, sledoval, jak se práce organizuje, jak se vedou projekty a týmy. Často jsem slýchal, že tak to je a vždy bylo, a co my s tím. Možná to znáte, ironie, sarkasmus a frustrace.

Přístup typu "klapky na oči a hledět si svého" mě děsně dráždil. Neměl jsem však dost vnitřní síly se zvednout a věci začít měnit. Přesto mě má intuice začala směřovat k rolím, ve kterých věci měnit šlo. Brzy jsem se stal projektovým manažerem a za nedlouho potom i manažerem lidí.

Byl jsem však typickým upracovaným šéfem se spoustou hodin přesčasů, který nemá čas na sebe ani na své nejbližší. Svou intuici jsem tehdy nechal stát v koutě. Dospělo to k rozpadu mého manželství a osobní krizi.

Bylo to dno, od kterého jsem se odrazil ke zcela jinému životu. Možná to znáte i Vy. Někdy je holt třeba dostat ránu, aby se nám rozsvítilo. :-) Intuice mi tehdy znovu pomohla najít cestu. Stála za prvním krokem, kterým bylo zdánlivě náhodné otevření knihy o osobním rozvoji a přečtením prvních vět. Tam jsem začal svou cestu šťastného člověka.

Dnes jsem někým, kdo má čas. Kdo si život užívá. Jsem koučem a stále také manažerem. Baví mě lidé, baví mě je vést, ale ještě více mě baví s nimi hledat cesty k jejich radosti a úspěchům.

Věřím tomu, že to jde. Téměř vždy existuje cesta k radostnému životu, který je naplněný smyslem dle Vašich hodnot.