Roman Slezák

Roman Slezák


podnikání
leadership
osobní rozvoj
komunikace

Čínské přísloví říká: Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den, nauč ho lovit a nasytíš ho na celý život.

Moje parafráze zní: Dej člověku dobrou radu a uděláš ho šťastným na jeden den, nauč ho hrát jeho životní hru podle jeho vlastních pravidel a uděláš ho šťastným do konce života.

Co je pro mě koučování

V té mé parafrázi vidím hlavní smysl koučování: naučit tě, mého hráče, dívat se na život z nadhledu,  jinýma očima, vložit do svého života hravost a radost, s chutí a zvídavostí přijímat výzvy, které ti tvoje hra přinese a oslavovat dílčí výhry na cestě za vítězstvím. Dál už budeš vědět sám, jak musíš hrát svou hru, abys vyhrával, abys dosahoval svých cílů, abys byl v životě šťastný.

 

Moje cesta za mou životní hrou

Dvacet let jsem svým klientům radil. Jako daňový poradce jsem věděl, jak jim pomoci v určité poměrně omezené oblasti problémů a pokud jsem je neučinil šťastnými, určitě jsem je uklidnil a uspokojil. Po dvaceti letech poradenství jsem cítil silnou potřebu změny. Rád se toulám po horách, rád se plavím pod plachtami po mořích. V klidu a energii nejvyšších hor a na vlnách moří jsem hledal odpovědi na otázky po smyslu mého dalšího života. A našel jsem je.

Smysl a štěstí mého života vidím v pomoci komukoliv z lidí v mém okolí, najít a vydat se na cestu za vítězstvím v jeho životní hře a pomoci mu vítězství dosáhnout.

Zjistil jsem, že koučování je přesně ta forma, která mi umožňuje smysl mého života naplnit a já vím, jak do této formy dodám obsah, který právě tobě pomůže tvoji cestu za vítězstvím najít.

 

Kouč je partner

Růmí, perský básník a právník žijící ve 13. století řekl: “ Každý, kdo vstoupí na cestu bez průvodce, bude potřebovat stovky let, aby ušel dvoudenní cestu. “

Rád ti budu průvodcem na tvé cestě, partnerem, se kterým budeš objevovat výzvy a oslavovat vítězství, provokatérem, který tě hecne, když se zastavíš i oporou ve chvilkách nejistoty, druhým do páru, protože “Ve dvou se to lépe táhne :-) “ .

Můžeme vyzkoušet, jestli já jsem ten pravý průvodce pro tebe a ty ten pravý hráč pro mě. Stačí, když klikneš na tlačítko “Získej 20 minut koučování zdarma” na této stránce . Těším se na čas, strávený s tebou, a na tvůj životní příběh.