Metoda Život Jako Hra 1 & 2

border
Metodický trénink

Metoda Život Jako Hra 

border

Cesta každého kouče začíná jeho vlastní hrou. Jak bys mohl učit vyhrávat ostatní, kdybys sám nebyl hráčem? Metoda Život Jako Hra je akreditovaný výcvik profesionálních koučů, který dává strukturu koučovací konverzaci. 

 

Z pracovníka hráčem

Předtím

Zaškrtáváš splněné úkoly, aby sis pak mohl užit chvíli odpočinku.

Poté

Hraješ s ostatními. Podílíš se na vítězstvích i prohrách. Každý den hraješ plný energie.


Z manažera koučem
Předtím

Kontroluješ pracovníky, aby dělali práci správně a dodržovali termíny.

Poté

Motivuješ a inspiruješ hráče. Hraješ společně se svým týmem. Tvoříte smysluplné výsledky.  

 

Změna životní hry

Během programu změníš svá přesvědčení a zvyky. Díky tomu budeš cítit každý den radost ze hry. Ráno se budeš probouzet s nadšením.

 

Metoda

Metoda Život Jako Hra tě vybaví znalostí herní metodiky, která tvým hráčům pomůže měnit jak osobní, tak pracovní život. Budeš jim pomáhat dosahovat trvalých a opakovatelných výsledků. To vše formou, která vás všechny bude bavit.

 

Kroky metody:  

 
 1. Definování účelu a smyslu hry

 2. Tvorba vyhratelné hry

 3. Hra jako cesta k výsledkům

 4. Postavení se výzvám

 5. Zhodnocení pokroku

 6. Flow koučovací konverzace

 7. Tvorba herních plánů

 8. Praktikování dovedností

 9. Vnítřní svoboda

 10. Design prostředí

 11. Cesta za mistrovstvím

 12. Nalezení lidského potenciálu

 

Velká hra

Být koučem svého týmu je velká výzva. Postav se jí. Budeš pro ně pozitivní hnací silou. Dříve než se jí staneš, budeš hrát vlastní hru.

Když budeš hráčem, zjistíš, co od koučování můžeš čekat a zažiješ změnu na vlastní kůži.

Až tvůj výcvik skončí, budeš skutečně inspirativním lídrem svého týmu.

Koučovaní se stane tvým nástrojem.

Trénink je rozdělen do dvou částí:

Metoda Život Jako Hra 1
Délka kurzu: 7 týdnů x 4 hodiny lekce, 28 hodin tréninku
Počet hodin praxe pro absolvování: 50 odkoučovaných hodin (prokázání pomocí coaching logu)
Podmínky pro získání absolvenského certifikátu: Průměrný počet 50 bodů na každé herní kartě kurzu + 50 hodin praxe + 50% docházka na živé lekce (prokázání pomocí klíčových slov)
Tréninkové kredity pro certifikaci: 14 CCEU


Na kurz Metody Život Jako Hra 1 navazuje:

Metoda Život Jako Hra 2 - pokročilí

Délka kurzu: 5 týdnů x 4 hodiny lekce, 20 hodin tréninku
Počet hodin praxe pro absolvování: 50 odkoučovaných hodin (prokázání pomocí coaching logu)
Podmínky pro získání absolvenského certifikátu: Průměrný počet 50 bodů na každé herní kartě kurzu + 100 hodin praxe od startu tréninku + 50% docházka na živé lekce (prokázání pomocí klíčových slov)
Tréninkové kredity pro certifikaci: 10 CCEU - tj. 10 hodin akreditovaného výcviku


Tento kurz je součástí ICF ACTP akreditovaného programu Coachville - Center for Coaching Mastery - Level 1 - Pursuit of Human Greatness- záznam o platné akreditaci k dispozici zde


Metoda Život Jako Hra je český název pro trénink Play Two Win / Play Life  method.

 

Reference

Měním direktivní přístup, raději zaměstnance podporuji
Metoda Život jako hra má pro mě přínos nejen jako pro kouče, ale hlavně i pro hráče. Naučil jsem se jak hrát lépe a uvědomil jsem si spoustu mocných věcí (například vítání výzev, ...). Díky tréninku měním direktivní přístup k zaměstnancům a raději je podporuji v tom, aby si na to přišli sami. Jsem si jistý, že si každý v tréninku najde něco, co ho obrovsky posune dál.
Aleš Brůžek, ředitel

Trénink změnil mé vnímání leadershipu a jeho druhé úrovně
 
Dokážu získat souhlas k vedení, aniž bych to někomu nutil a aniž by mi to dalo nějakou práci. Prostě jsem to zařadil do svého života a je to zábava pro všechny. Díky tréninku dosahuji neustále úspěchů v tom, že posunuji své lidi vpřed a oni s tím souhlasí. Trénink Metoda Život jako hra mění život, zvedá sebevědomí a mně přinesl jedno další velké poučení v učení :-). Chceš-li se opravdu něco naučit, okamžitě to používej. To je něco, co má pro mě a moji firmu obrovskou hodnotu. Řekl bych, že tento zážitek je pro mě extrémně poučný právě proto, že jsem si vše rovnou vyzkoušel.
Viktor Mejzlík, majitel firmy

Trénik otevírá dvěře věcem, které nic jiného neotevřelo

Metoda a celý trénink otevírá dveře některým věcem v životě, které nic jiného zatím neotevřelo, byť snahy byly. Tedy opravdu průlomová záležitost v životě. V průběhu tréninku se mi povedlo dosáhnout jedné věci, o kterou jsem se více nebo méně snažil cca posledních 10 let. V napojení na metodu a další trénování je možné dosahovat dalších životních met, které se mohly dříve zdát nemožné. A v neposlední řadě se mi daří daleko lépe tvořit vztahy tím, jak mi koučování postupně přechází do krve.
Martin Kolář, profesionální kouč

Začal jsem si více užívat práci

Metodika je rozhodně velkým přínosem v uvažování, mně osobně se v mnoha případech osvědčila a zůstanu u jejího praktikování i nadále. Díky tréninku jsem si začal výrazněji více užívat práci, protože se mi podařilo do určité míry zbavit se "nutných úkolů" a získaný čas věnovat činnostem, kterým se věnovat skutečně chci.
Jiří Koutný, teamleader

Skvělá průprava pro budoucí kouče i manažery

Trénink je skvělá průprava pro budoucí kouče i manažery a vůbec všechny, kteří pracují s lidmi. Kromě metody v sobě obsahuje spoustu impulsů pro změnu životních postojů a hodnot.
Jiří Janeček, manažer

Daří se mi rozvíjet nadřízené

Díky tréninku se mi daří rozvíjet podřízené, aby je práce více bavila a dělali ji líp. Tím pádem mám více času na práci, která mě baví. Mám také jiný pohled na svět. Trénink každému otevře oči a dá jiný náhled na každodenní situace.
Pavel Knotek, manažer

Sám jsem se značně posunul

Trénink měl pro mě obrovský přínos a hodnotu, jelikož jsem se během něj sám značně posunul, jak v mé hře, tak v koučování. Zejména praktikování mně velice pomohlo, stejně tak i koučování s mým tréninkovým partnerem.
Jakub Novotný, profesionální kouč

Struktura, o kterou se můžu během koučování opřít

Trénink přináší hodnotu v podobě struktury, o kterou se můžu při koučování opřít a pokrýt hraní z různých stran a úhlů. Během tréninku se mi podařilo dosáhnout vnitřní transformace. Díky metodě jsem zjistil, co je důležité proto, aby se mi dařilo vyhrávat a docházet k cílům. Sám jsem během svých her určité části dříve upřednostňoval a jiné upozaďoval a hrál jsem tak občas nevyhratelné hry.
Roman Förster, profesionální kouč

Víc si užívám života

Metoda je pro mě základ, který mi dává sebedůvěru při koučování. Metoda mi i dává smysl osobně a líbí se mi propojení jednotlivých kroků. Získal jsem větší jistotu a větší klid při koučování. Trénink doporučuji, protože je to transformace osobnosti pomocí malé revoluce. Víc si užívám života. Je skvělý pocit se sebevzdělávat a zároveň díky tomu pomáhat ostatním plnit jejich sny.
Aleš Kohoutek, profesionální kouč

Nikdy jsem nezažila tak efektivní vzdělávání
 
Z každé lekce si něco odnáším, nenudím se, dává mi to smysl. Je to úplně jiná dimenze vzdělávání, než se kterou se v naší republice setkáváme. On-line prostředí jsem se bála, ale má plno benefitů. Například při nácviku koučování je to top. Plusem je velikost skupiny, myslím si, že 10 lidí je ideál. Největší radost mám ale z toho, že jsem do toho tréninku šla. Změnil mi pohled na koučování. A rozhodně změnil mojí životní hru- je zábavnější, užívám si ji!
Hana Mezerová, profesionální kouč