Koučovací dovednosti - Level 2

border
pokročilé dovednosti

Profesionální koučovací dovednosti

border

Představ si, že se svým hráčem uděláš větší pokrok za zlomek času. Že budete směřovat koučovací konverzaci k daleko silnějším tématům. Zní to neskutečně? Vítej ve světě profesionálního koučování.

16 profesionálních koučovacích dovedností

Jména dovedností jsou záměrně skryta
 • #1 Buď _____________
 • #2 Odhal _____________
 • #3 Vyvolej __________
 • #4 _________ hráče naplno
 • #5 Rozšiřuj hráčovo ___________
 • #6 Naviguj pomocí ___________
 • #7 Rozeznej __________  v každé situaci
 • #8 Zdokonaluj ______________
 • #9 ____________  jasně
 • #10 Sdílej, ___________
 • #11 ___________  hráče
 • #12 Vstup do _______________
 • #13 ______________ pravdu
 • #14 Designuj _________________
 • #15 Respektuj _________________
 • # 16 Nej​dřív​ ________________
 

Cesta za mistrovstvím v koučování

Jako kouč začátečník pomáháš svému hráči s jeho aktuální situací. Postupně začne vyhrávat.
Profesionální kouč se zaměřuje na širší souvislosti. Aktuální situace je pro něj jen jedním bodem na cestě k budoucím úspěchům. Dívá se na hráčovu hru s větším nadhledem.
Profesionální kouč tak často pomáhá svému hráči naprosto odlišně než kouč začátečník.  
Nechá hráče, aby se zaměřil na důležité aspekty svého života.
Tvoří s ním větší hru.
 

Nauč se používat profesionální koučovací dovednosti a posuň své koučování na PCC úroveň (úroveň profesionálního kouče podle Mezinárodní federace koučů - ICF).


Délka kurzu: 8 týdnů x 4 hodiny lekce, 32 hodin tréninku
Tréninkové kredity pro certifikaci: 12 CCEU tj. 12 hodin akreditovaného výcviku
Podmínky k získání absolvenského certifikátu:  minimálně 50 bodů na každé herní kartě + docházka min. 50% účast živě (prokázáno klíčovými slovy)


Tento kurz je součástí ICF ACTP akreditovaného programu Coachville - Center for Coaching Mastery - The Pursuit of Human Greatness- záznam o platné akreditaci k dispozici zde

ReferenceVšechny dovednosti v tréninku mi ukázaly neobjevená teritoria
To, co jsem se naučil v základních dovednostech, mi stačilo k tomu, abych pochopil, že koučování je mnohem víc, než jsem si kdy mohl myslet. Po absolvování profesionálních dovedností jsem si to nejen potvrdil, ale také jsem si měl možnost uvědomit hloubku konverzace. Vnímání hráče je tak na nejvyšší možné úrovni. Všechny dovednosti v tomto tréninku mi ukázaly neobjevená teritoria. Je to tak silné a při správném využívání velmi nenápadné a účinné. Rád bych si někdy přečetl definici toho, co jsem měl možnost získat, protože tuším, že je to mnohem větší, než jsem schopen zatím vnímat.
Pavel Ležák, profesionální kouč

Koučování je nyní mnohem zábavnější a pestřejší

Díky tréninku jsem našla konkrétní cesty, jak vytěžit z koučovacích konverzací více. Líbilo se mi provázání se základními koučovacími dovednostmi a objevení dalšího levelu. Koučování je také nyní mnohem zábavnější a pestřejší. Podle mě trénink dá každému více, než si vůbec umí představit.  Základní koučovací dovednosti jsou zaměřeny spíše na řešení problémů. Metoda Život Jako Hra tomu dá nadhled a koncept. A propojení s profesionálnimi dovednostmi tomu dá flow a hloubku. 
Hana Holá, profesionální kouč

Bez profesionálních dovedností některé dveře zkrátka neodemknete

Tento trénink má obrovský vliv nejen na koučování, ale na obchodní dovednosti. Je to rozdíl mezi dobrým koučováním a výjimečným koučováním. 
Díky tomuto tréninku jsem si mnohem jistější a dokážu poměrně snadno rozpoznat, kdy můžu s hráčem sdílet a kdy by to bylo předčasné. Je to jako bych dostal šestnáct nástrojů a krom toho dokázal přesně rozpoznat, který kdy použít.
Jan Markel, ACC, profesionální kouč

Dostanu se rychleji do hloubky

Všech 16 dovedností mění způsob, jak lze vést koučovací konverzaci. Díky nim se s hráčem dostanu rychleji do hloubky, více si hráče užívám, více sdílím, pokládám provokující otázky, vice si uvědomuji rovnováhu výzvy a podpory, vím, jak podporovat a dávat výzvy, více si uvědomuji sílu prostředí. Se základními dovednostmi jsem s hráčem jen klouzala po povrchu jeho hry.
Lenka Šmidová, profesionální kouč

Koučování je mnohem efektivnější

Trénink posunul moje koučování na úplně jiný level. Každá z profesinálních dovedností má při použití opravdu velký efekt na koučování. Velký vliv to mělo také na mou vlastní hru, změnila se velká řada věcí k lepšímu.
Použití profesionálních dovedností vyvolává často v hráčích hluboká uvědomění, zamyšlení, nebo reakci typu "to je super otázka". Dovednosti se dají využít nejen v koučování, ale i v běžném životě a v přístupu k vlastní hře.
Jakub Novotný, profesionální kouč

Trénink do mého koučování vnesl větší hravost

Díky tréninku jsem získal nové vhledy do toho, co v rámci setkání s hráčem přináší hodnotu. Dokážu pojmenovat postupy u toho, co bych svými silami pojmenovával mnohem déle na základě vlastních zkušeností. Trénink vnesl mnohem větší hravost a sebedůvěru do mých koučovacích setkání.
Jan Studený, profesionální kouč

Více si koučování užívám

Jak já, tak hráči dosahujeme významných výsledků. Celkově je to úplně jiný level! Profesionální dovednosti jsou osvobozující, uvolňující, mnohem efektivnější, vědomější a zároveň více intuitivní nebo samozřejmé (asi si to protiřečí, ale nevadí mi to). Získal jsem větší jistotu do koučování, obchodování, života a tak.
Martin Kolář, profesionální kouč

Trénink má dopad nejen na koučování, ale i na život

Dochází ke zjednodušení celého procesu koučování pro nás v roli kouče. Zároveň naši hráči odcházejí s většími uvědoměními. Trénink měl pozitivní dopad také na obchodní konverzace.
Roman Förster, profesionální kouč

Jedná se o akceleraci koučovacích dovedností i osobnosti kouče
A to dost zásadním způsobem. Základní koučovací dovednosti z mého pohledu byly jakýmsi mazáním koučovacího stroje. Profesionální dovednosti jsou akcelerací jízdy. Základní koučovací dovednosti pomáhají kouči uchopit metodu a jednotlivé kroky uvést plynule do praxe. Profesionální dovednosti celému koučovacímu procesu přidávají na expertíze, čímž se ještě více ukotvuje koučova hodnota.
Anna Ziklová, profesionální kouč