Základní koučovací dovednosti

border
Úvodní trénink

Základní koučovací dovednosti a etika v koučování

border

Ponoříme se do dovedností, které dělí profesionální kouče od amatérů. Osvojíš si 10 koučovacích dovedností, které jsou klíčovými kompetencemi každého kouče.

Kompetence
Na tobě je předvést všech deset kompetencí na profesionální úrovni. Právě jejich správné užití je začátkem tvé cesty k mistrovství.  Během tohoto kurzu ti dáme nutné základy. Až budeš usilovat o certifikaci ICF (Mezinárodní federace koučů), budou se vyhodnocovat právě tvoje dovednosti a jejich aplikace v praktickém koučování.

Základní kompetence:

 
  1. Kladení silných otázek

  2. Aktivní naslouchání

  3. Přímá komunikace

  4. Tvorba uvědomění

  5. Designování aktivit

  6. Plánování a stanovování cílů

  7. Řízení progresu a zodpovědnosti

  8. Tvorba koučovací dohody

  9. Důvěra a intimita

  10. Přítomnost v koučování

 

Etika v koučování

Součástí dovedností každého kouče je i zvládnutí etických otázek s koučovací profesí spojených.
Formou skupinového dialogu a reálných příkladů se zaměříme na jejich zodpovězení tak, aby každý kouč splňoval etické normy Mezinárodní federace koučů. 

Délka kurzu: 6 týdnů x 4 hodiny lekce, tj. 24 hodin tréninku 
Počet hodin praxe pro absolvování: 50 odkoučovaných hodin
Podímnky získání absolvenského certifikátu: odkoučováno 50 hodin + písemná esej + docházka min. 50% účast živě (prokázáno klíčovými slovy)
Tréninkové kredity pro certifikaci: 12CCEU = 12 hodin ICF akreditovaného výcviku

Tento trénink je součástí ICF ACTP akreditovaného programu Coachville - Center for Coaching Mastery - Level 1 - The Pursuit of Human Greatness- záznam o platné akreditaci k dispozici zde

Reference

 


Vidím, jak moji hráči rostou, a neustále mě to nabíjí
Základní koučovací dovednosti prohloubily metodu - nemám jen rámec, ale i obsah. Díky tréninku jsem v koučování dosáhla obrovské akcelerace. Vidím, jak moji hráči rostou, a neustále mě to nabíjí. Během tréninku jsem měla čas zastavit se, zamyslet se, spoustu věcí si uvědomit, zjistit, co chci, a jak můžu ostatním umožnit dosahovat toho, co chtějí oni.
Ivana Štefková, ředitelka neziskové organizace 

Trénink, který vás ponoří hluboko do praxe

Ačkoliv se dovednosti jmenují základní, díky tréninku pochopíte jejich hloubku a to, že mistrovská úroveň základní dovednosti je proces, nikoliv okamžitý stav. Měl jsem možnost vidět, jak vnímám některé dovednosti úplně jinak, než když jsem byl na tréninku poprvé.
Silný zážitek s výrazným dopadem na moji schopnost poskytovat skvělou službu. Posílil jsem vlastní integritu a naučil se být přímější a přitom jít víc do hloubky. Díky tomu jsem dokázal s některými hráči začít hrát větší hry. S jinými jsem se zase rozloučil.
Neznám jiný trénink, který by nabízel takovou kombinaci teorie a praxe. Není to kurz, který si poslechnete a čekáte zázrak. Je to trénink, který vás ponoří hluboko do praxe a zázrak se dostaví sám.
Jan Markel, ACC, profesionální kouč

Naučil som sa komunikovať a zároveň pomáhať druhým ľuďom

Tréning má veľkú hodnotu keďže je to forma učenia ktorá ma oslovila. Vedomosti chcem vstrebávať a nenútim sa do toho.
Mám viacej informácií a možností ako ich transformovať do koučovania aj súkromného života. Naučil som sa komunikovať a zároveň pomáhať druhým ľuďom. Popritom človek o sebe zistí mnoho vecí na ktorých môže stavať.
Richard Schultz, profesionální kouč

Hodnota tréningu spočíva v informáciach a funkčných postupoch
 
Prínosom je hlbší pohľad porozumenie čím, čo dosiahneme. Tréning ma posunul v tom, že vnímam dovednosti ako celok, ktoré využívam. Vďaka tomu sa môj pohľad na koučovaciu hodinu ale aj na samotnú profesiu stáva komplexnejším. Cítim, že naberám silné a stabilné základy domu.
Karin Súlety, profesionální kouč

Navazuji hlubší vztahy s kolegy

Trénink mi pomohl uvědomit si sílu koučování a vyburcoval mě k tomu najít si první hráče, pravidelně se s nimi scházet a pomáhat jim. Jednotlivá tréninková setkání i pak setkání s mými hráči mě nabíjejí energií. Díky tomuto tréningu jsem mohl rovnou začít koučovat hned po první hodině, aniž bych s tím měl nějaké dřívější zkušenosti v roli kouče. Ve firmě se mi daří navazovat hlubší vztahy s kolegy a získávám větší přehled o tom, jak se ve firmě sami vidí a jak naopak vnímají firmu.
Miroslav Gajda, ředitel firmy

Zlepšila se komunikace ve firmě

Tento trénink měl pro mě velkou hodnotu, protože mohu koučovat a rozvíjet svůj tým. V mém týmu se během tréninku zlepšila komunikace a zrychlil se jeho rozvoj.
Tomáš Páral, CEO IT společnosti

Lidi se mi mění před očima

Trénink přinesl zásadní změnu komunikace ve firmě. Lidi, které koučuju, se mi mění před očima. Registruju i to, že komunikují jinak mezi sebou. Udílení rad jsem ve firme snížil zhruba na polovinu. Na zbylých padesát procent si kolegové přijdou sami, když se, místo rozdávání řešení, ptám.
Daniel Arzt, majitel firmy

Lépe naslouchám, komunikuji a zvládám emoce
Kurz mi otevřel novou dimenzi, ve které budu mít snazší a zábavnější život. Naučil jsem se lépe naslouchat a komunikovat a lépe zvládat emoce. Mé koučování před tréninkem neexistovalo, nyní již jsem schopný lidem jako kouč něco přinést. Získal jsem silné dovednosti, které se určitě hodí každému, pro všechny oblasti života.
Martin Kubíček, majitel firmy